| Sara2 a întrebat:

Cum prelungesc persistența unui parfum? Pur și simplu ador parfumul gucci flora gorgeous gardenia, însă nu are persistență.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai cumparat ceva fake. Nu ai ce-i face.

| Sara2 explică (pentru darrio2007):

E apa de parfum, am primit o mostră din sephora

| darrio2007 a răspuns (pentru Sara2):

Mostrele sunt doar de model. Acum nu stiu daca si parfumul in sine este la fel sau persista mai mult.
Exista riscul sa dai ceva bani si sa fie la fel ca mostra. Nu stiu ce sfat sa-ti dau.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Sara2):

Nu sunt originale, cauta originalul, ăla persista dar costă vreo 300 lei

| Violleta2022 a răspuns:

Cu siguranta nu ai cumparat un parfum daca nu persista cel putin 24 de ore, ci o APA de colonie sau apa de toaleta.

| Sara2 explică (pentru Violleta2022):

E apa de parfum, am primit o mostra cadou din sephora și mi-a plăcut atat de mult încat mă convinge sa cumpar parfumul dar nu persistă

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sara2):

Apa de parfum si apa de toaleta sunt "APE" in care s-au pus cateva picaturi de parfum, de aceea nu rezista mult timp si costa putin.
PARFUMUL costa enorm, fiindca este esenta pura si doara cela rezista 24 de ore dar preturile sunt de la 300-400 lei pentru 50ml.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

L-ai cumpărat contrafăcut. Cel original persistă.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti zgarcita?

| Sunshine123 a răspuns:

Aplică puțină vaselină cosmetică pe piele, în special în zonele în care pulsează sângele mai puternic: în spatele urechilor, pe încheieturile mâinilor, în spatele genunchilor, în interiorul coatelor.
Sau hidratează zona pe care vrei să aplici parfumul cu o cremă hidratantă pentru că parfumul tinde să reziste mai mult în acest mod.
Depozitează parfumul într-un loc întunecos, nu îl lăsa în soare.

| LEXx a răspuns:

Salut!

Incearca sa cumperi un parfum de calitate. Acestea tin mai mult decat cele contrafacute sau apa de parfum, colonie etc.
Totodata, inainte de a te da, pielea sa fie uscata, fara crema care la randul ei miroase sau sa folosesti vreun gel de dus puternic mirositor. Se vor amesteca esentele si nu va iesi ceva prea placut.
Incearca sa hidratezi pielea daca ai cu crema fara vreun miros sau ceva neutru si pai sa dai parumul in zona incheieturilor, dupa ureche. Parfumul rezista mult si daca e dat pe haine, in zonele unde te dai si pe piele.
Uite, aici cateva idei https://www.universulargesean.ro/......mult-timp/