| Fcsion a întrebat:

Cum sa aleg un tricou online? La unele port L la altele XL.Acelasi lucru e valabil si pentru o geaca subtire. Cred ca XL ar fi prea mare

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai dreptul sa returnezi obiectul cumparat. Mai este o problema: vezi ca unele site-uri au marimile date in centimetri. Masoara-te!

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Orice site ar trebui sa aiba un tabel de marimi. Acolo poti vedea care sunt valorile in cm ale marimilor de pe site.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă mergi pe varianta online, atunci alege XL-ul.

Dacă vrei ca tricoul să fie fix pe corp, atunci iei marimea L.
Dacă ti-ar plăcea să fie un pic mai lărguț (nu cu mult, ci mai respirabil), incât să te simți mai lejer, atunci alege mărimea XL.

Take care, e posibil ca materialul să intre și la apă, odată cu prima spălare, deci să devină mai mic.

PS. Se poate si returna magazinului online, la schimb cu o altă marime, insă platesti din nou transportul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomandarea mea e sa-l alegi pe cel cu o marime mai mare, adica XL, deoarece L poate sa nu corespunda 100% si sa fie stramt.

| newaccountbye a răspuns:

Pai de obicei fiecare site are propriul ghid de mărimi sau tabel de mărimi in funcție de produsele lor. Însă dacă nu au, mai bine îți iei o marime mai mare decât una mai mică. Cred ca și tu preferi sa fie puțin mare decât sa nu o poți purta ptc e mic