| tavy06 a întrebat:

Cum sa fac sa am parul mai aspru sa il fac sa stea cum vreau eu fara gel?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Il dai cu fixativ.

| 愛日本 a răspuns:

Sapunul de casa aspreste parul (dar ATENTIE! sa fie preparat in casa, cu putina soda, altfel iti arde parul)sau sarea grunjoasa (pune 1 pumn de sare grunjoasa intr-o cratita mare de 3-4 kg.cu apa calda, amesteca bine pana se dizolva sarea, apoi limpezeste-te cu apa asta dupa ce te-ai spalat cu sampon pe par). Succes!
Nu folosi balsam!

| RareşTPUro a răspuns:

Daca parul tau este din nastere des, nu ai cum sad si eu am parul des si freza mi-o fac doar dupa dus/baie. Pe urma imi sta si doua saptamani asa cum l-am facut prima oara dupa dus/baie FARA fixative si geluri.