| HeyLyn a întrebat:

Pe 18 plec la mare si as vrea sa stiu un lucru :
Cum pot sa ma bronzez [ nu foarte mult ] in asa fel incat sa fie frumos si uniformbatting eyelashes?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| gigel68 a răspuns:

Vezi ca sunt flacoane cu solutii autobronzante (sau cum dracu s-or chema) cu alea de bronzezi cel mai uniform. laughing

| Ncl_9813 a răspuns:

Sa te dai cu crema cu protectie minima 20 daca vrei sa te bronzezi mai mult ai putea incerca uleiuri sau autobronzante.

| stephanny a răspuns:

Vitamina a forte de la farmacie, sau mananci morcovi, daca vrei o lotiune pentru un bronz frumos cauta ceva cu betacaroten!

| Tania_9268 a răspuns:

Deci.ajungi la mare.cauti un sezlong sau iti pui o patura pe nisip te dai cu crema si stai la scoare o ora sau 2laughing Ce o fi asa greu?

| Draagos a răspuns:

Sa stai la soare! rolling on the floor

| HeyLyn explică:

Deci :
1.gigel68, autobronzantul face rau pielii si nu o sa ma dau cu el niciodata
2. Tania, daca stai o ora sau 2 la soare poti sa te arzi chiar daca te`ai dat cu crema de protectie si in timp poti face cancer la piele tongue
Chiar se vede ca va doare undeva de arsuri, de cancer
si de sanatatea pielii tongue
Data viitoare nu rasp. la intrebari de genul acesta.

| Andreeaiosif a răspuns:

Buna Heylyn:* depinde de tipul tau de piele. daca te inrosesti atunci cand stai la soare.s-ar putea sa nu fie asa frumos bronzul. Iar daca te prinde repede soarele.cumpara un ulei cu protectie peste 20 si fi atenta sa prinzi ultra violetelesmug poti sa iti dai cu autobronzant, vei fi extrem de neagra dar e posibil sa nu fie chiar uniform:* Distractie placuta:*