| AndreeaSiAndra a întrebat:

Cum sa fac sa-mi creasca unghiile pana peste buricele degetelor in 14 zile?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Baia cu ulei caldut de ricin, ori de masline, in fiecare seara si la radacina unghiilor sa dai cu crema speciala pentru cuticule (pielitele ce incadreaza unghia).
Daca ai noroc vor creste si vor arata bine, chiar daca nu vor fi prea mari. De altfel unghiile prea lungi, dupa opinia mea, nu sunt nici prea igienice, pentru ca nu poti sa te speli cu periuta sub unghii pentru a indeparta toti microbii cu care intri in contact in timpul zilei. Unghiile artificiale nu cred ca este bine sa fie folosite pe considerentul ca, lipiciul cu care sunt prinse de unghii pot sa te afecteze, in cazul in care ai alergie la respectiva substanta si oricum fiind un produs chimic, cu timpul iti afecteaza unghiile si nu vor mai arata naturale si roz, asa cum sunt ele in mod natural.
Sa fie unghiile curate, daca iti place sa folosesti lacul de unghii, sa fie ceva placut, o culoare cat mai naturala si totul o sa fie cum nu se poate mai bine.
Sanatate si sa te distrezi bine unde vei fi peste 14 zile, acesta fiind lucrul cel mai important.

4 răspunsuri:
| Drinni a răspuns:

Te dai cu ulei de ricin, se gaseste in farmacie si e ieftin, merge sa il folosesti si pentru cresterea parului si a genelor, pe langa asta in fiecare seara da-ti unghiile cu ulei de maslinewinking. fundita?

| luiza a răspuns:

Te duci la manichiurista si iti pui unghii false. te costa da merita, o sa ai niste unghii cat vrei tu de lungi si super frumoase.

| FreeStyle_6834 a răspuns:

Incearca cu niste cleste, apuucale si trage/le timp de 14 zile, sa vezi ca se maresc, Doaamne ce intrebare penibila ))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine`ti degetele in apa :d 5-10 minute sau cat vrei tu pe zi, si vor creste mai repede tongue
la mine a mers :d blushing
bafta! happy