| anonimul0724 a întrebat:

Salut TPU
Am nevoie si eu de un sfat
Sunt băiat, si mi am tăiat unghiile prea din carne
Si cu timpul unghiile mele au inceput sa devina din ce in ce mai mici, iar buricele degetelor sa iese mai in afara
Cum reușesc sa aduc unghiile la forma normala?
Multumesc mult!
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| whiteNblack a răspuns:

Nu le mai tăia așa de tare, du-te la farmacie și cumpără o crema, o loțiune pentru unghii, lasa-le să creasca mari(nu exagerat) si taiele putin si tot asa pana vezi ca redevin la normal

1 răspuns:
| Dura_Antonio_1994 a răspuns:

Sigur nu e de la taiat, e de la ticul rosului unghiilor big grin, si eu il am. Incearca sa nu o mai faci, daca nu poti este la farmacie lac amar de unghii special pentru asta, si vei vedea rezultatul. Mie cel putin mi-a mers. Funda? big grin