| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa nu-mi mai bag unghiile in gura, am obiceiul asta prost. Inainte imi rodeam unghiile si vreau sa nu mi se mai rupa, voi fetelor, daca ati trecut ptin asta, cum ati procedat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lacul de unghii de la orkide are un gust foarte amar si aiurea :
http://www.trusefarduri.ro/image/cache/data/TPOK01/Resim%20157-500x500.jpg

Si trebuie sa tratezi cauza care-ti provoaca stres.

11 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Doar controleaza-te mintal si atat. Vei reusi in timp. A fost marea mea problema cand eram, probabil, tot cam de varsta ta.

| R0R0 a răspuns:

Gandeste-te ca sunt pline de bacterii, ca o sa iti faci ceva in gura, adica sa mergi la medic...

| Idkidk a răspuns:

Dai cu ceva pe unghii să aibă un gust răău.

| Suck a răspuns:

Să înțeleg că e ticul de a băga ceva în gură... înlocuieşte, te pot ajuta în privat.

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Vrei sa ti le bag tie in gura? Ce obiceiuri proaste mai ai si tu O.o

| kiri11 a răspuns:

Lac de unghii? Sau o crema de maini cu un gust specific big grin

| genifar45 a răspuns:

Imaginează-ți ca au *** pe ele...xD
Btw...eu nu imi rod unghiile.

| mCamii22 a răspuns:

Da-ti degetele cu ardei iute, ca atunci cand le bagi in gura, pentru a-ti roade unghiile, sa te arda gura. Ai grija insa, daca ai rani deschise in jurul unghiilor, asteapta sa se vindece pentru a nu te ustura si incearca sa nu te freci nici la ochi.
O a doua varianta, cea care am folosit-o eu, acum cativa ani buni se gasea in comert un lac transparent, foarte ieftin, dar foarte amar. Nu mai stiu cum se numeste. Du-te pe la magazinele de specialitate si intreaba daca au ceva lac care sa fie amar, ca sa nu mai iti rozi unghiile.
Daca nu vrei sa incerci niciuna din variantele acestea, incearca sa iti impui!
Rosul unghiilor nu numai ca face mana sa arate urat, dar afecteaza si dintii, si sanatatea.
Multa bafta si sper sa scapi de acest obicei.

| anonim_4396 explică (pentru mCamii22):

Mersi, o sa incerc lacul, ardeiul iute imi place si mna :]

| Arisia a răspuns:

Pai am avut acest obicei.Ce faceam? Imi dadeam peste mana de cate ori imi venea in cap sau gaseam alta cale impotriva stresului sau plictiseli

| Andreea1234567mari a răspuns:

Foloseste lac de unghii!winking