| PyScHoTeLRoOz a întrebat:

Eu aveam un tic foarte enervant imi rodeamhappy unghiile acum nu le mai rod sunt maricele dar mi se rup.foarte repede. ce as putea sa le fac? sa nu mai mi se rupa asa repedecrying?

Răspuns Câştigător
| emonika98 a răspuns:

Inmoi unghiile in ulei de masline in fiecare seara inainte de culcare si iei suplimente cu calciu.

2 răspunsuri:
| Balona?Dulcee a răspuns:

Ia putin calciu... nu prea ai calciu, a da si daca e baga-le in otet [unghiile] cica ti se intaresc si iti cresc mai repede happy eu mi le-am bagat in otet in vara dar mie imi cresteau repede si nici nu se rupeau deci nu stiu daca a functionat sau nu rolling on the floor

| Deza a răspuns:

Buna bianca! De obicei,unghiile mele se rup atunci cand intra in contact cu apa...dar,le dau cu un lac incolor pentru a devenii mai tari. Daca dupa aceasta metoda,unchile iti sunt tot usor de rupt,inseamna ca ai lipsa de, nu stiu ce vitamina, in corp.Succes!