| AnonimaCuSentimente a întrebat:

Cum sa fac sa nusi dea nimeni seama ca sut grasa?

Răspuns Câştigător
| simplu_2372 a răspuns:

Incearca sa-i arati calitate ta interioara, si nu ma refer la obsecenitai, si daca are putina minte nu va lua in seama greutatea ta, dar cu toate astea ra trebuii sa tii la sanatatea ta in primul rand!

http://soft-download2011.com/
http://funny-aha-jokes-new.blogspot.com/
http://secretul-afacerilor-pe-internet.blogspot.com/

11 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Cam greu...
1. Nu purta haine mulate. Poţi opta pentru trening, sau pantaloni din fâş. Există şi blugi evazaţi. Genul ăsta de haine face pe toată lumea să pară mai gras, chiar şi pe cei slabi. Lumea nu îşi va da seama cât de grasă eşti, va crede că e din cauza hainelor.
2. Optează pentru culori mai închise.Albul măreşte.
3. Poartă rochii sau bluze cu croială sub sâni, pentru ca să nu ţi se vadă "talia" şi mai ales nu purta curele în mijloc.
4. Revenind la punctul 2, nu neapărat haine negre. Poate fi şi maro,crem sau culori de genul ăsta. Dacă porţi haine în aceste culori i putea foarte bine să îţi evidenţiezi nişte accesorii. Nişte brăţări aurii, nişte cercei cu pietricele din acelea colorate, etc. Aşa vei atrage atenţia asupra accesoriilor, ceea ce e un lucru foarte bun.
5. Depinde şi cât de grasă eşti. Nu vei putea arăta de 50kg dacă ai 200. Ai putea tu să încerci trucurile pe care ţi le-am zis dar nu fac chiar MAGIE.
Succes!

| qtheodora a răspuns:

Mai intai invata sa scrii corect

| ღFrUmUsIkღ a răspuns:

Fata nu trebuie sa te ascunzi.Cine e prieten cu tine te apreciaza asa cum esti.Chiar daca rad de tine nu`i baga in seama si fate indiferenta.ca asa cand ii indepartezi mai mult.ei vin mai aproape de tine.Lasa fata sa rada ei.ca ei sunt perfecti. Oricum cum ar fi orice om e frumos in felu lui.

Răspuns utilizator avertizat
| BiaBby a răspuns:

Am vazut foarte multe persoane spunand sa porti haine mai largi. Eu nu sunt deloc de acord, deoarece hainele largi te fac mai grasa.Incearca blugii cu talie mai inalta si inchisi la culoare si bluzitele tricourile inchise la culoare. Stii cum se zice "negrul te face sa arati mai slaba"winking

| alinutza_4400 a răspuns:

Isi da seama, oricum dar poti sa te imbraci doar cu haine care te avantajeaza si diminueaza defectele.Culoarea neagra, de exemplu te arata putinut mai slaba decat esti in realitate.Tricourile cu dungi in verticala te fac mai subtire, nu le purta pe cele cu dungi orizonale.Nu purta tricouri scurte, care sa-ti ajunga doar pana la solduri. Succes! :* (fundita? love struck big grin)

| IoanaEvelina a răspuns:

Esti gravida? sau te-ai ingrasat thinking pai poarta haine mai largi si culori mai inchise :*. fii tu insuti, cine te place, te place asa cum estihappy

| DODoubleG a răspuns:

Sa nu porti haine care sa evidentieze asta spre exemplu pantaloni scurti tricouri cu maneca scurta etc
incearca sa porti ceva care sa te ''acopere''
Funda?

| Ch3tGirl a răspuns:

Pai poti purta haine largi si inchise la culoare si poti face niste exerciti seara pentru slabit sa nu mananci dupa ora 6 sa mergi mult cu bicicleta cam o jum de ora in fiecare zii si asa slabesti poti sa-ti iei cereale fitnes inlocuiesti micul dejun si una din mese si iti conturezi siluata... functioneaza incearca si eu am facut la fel si poti vara sa alergi mult ac asa se spune ca slabesti mult vara cai cald si arzi calorii...in fine incearca nu mori! funda?:d plz

| jubby a răspuns:

Incearca sa porti haine mai largi...intre timp poate mai slabestibatting eyelashes

| hahaha_3573 a răspuns:

Imbracate larg.astfel nu o sa se observe.