| antonelazota76 a întrebat:

Cum de nimeni nusi da seama cat de mult tnem la ei

6 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Ca sa-si dea seama o persoana ca tinem la ea, trebuie sa-i si demonstram acest lucru, nu sa-i spunem doar prin vorbe.Trebuie sa facem in asa fel incat sa-si dea seama cat de mult o apreciem, s-o ajutam cand are nevoie, sa-i fim alaturi la necazuri, nu numai la bine.winking

| andreea_8479 a răspuns:

Demonstreaza le...arata le cat de importanti sunt pentru tine sh cat de mult conteaza persoana lorwinking
nu iti ascude sentimentele...comunica, fi deschisa... daca esti timida, retrasa si nu esti in stare sa le arati cat d mult conteaza ei pentru u... i ai putea pierde, uneori nu trebuie sa asteptam sa treaca timpul.trebuie sa facem primul pas care este sh cel mai importantwinking

| ghem a răspuns:

Nu-si *. De ce? Simplu. Pentru ca toti ne gandim numaila noi, la avantajele noastre si la binele nostru si sunt putini sau putine ce si cele care se gandesc si la binele celui de alaturi. Pacat ca exista oameni orbi care vad ceva evident ceea ce oamenii normali nu pot vedea: iubirea

| sigmanet a răspuns:

Pentru ca de multe ori nu aratam sau nu spunem. Omul nu citeste in stele si e bine sa mizam pe comunicare.

| amberjuly a răspuns:

Nu-i adevarat ca nimeni nu-si da seama ca altcineva tine la ei... 1. trebuie sa stii cum sa o arati si o demnostrezi 2. trebuie sa poata aprecia asta

| Georgy_6437 a răspuns:

Pai cei care nu`si dau seama cat tinem la ei inseamna ca nu ne cunosc destul de bine sau isi dau seama dar nu vor ca si ei sa tina la noi si atunci fac pe indiferentii.