| Luly1802 a întrebat:

Daca plac un baiat din clasa, iar lui ii place de o prietena de-a mea foarte buna, cum pot sa-l tin pe el departe de ea, dar el sa nusi dea seama ce incerc eu sa fac....deci cum pot? FUNDA...

Răspuns Câştigător
| catalin02 a răspuns:

Pai deci din cate ai zis ei nu au o relatie.Incearca sa te apropi de el adica sa mai vorbiti a si important atunci cand vorbesti cu el sa ii zambesti.Si faza cu tinutul departe nu ai cum chiar daca vei avea grija sa nu se vada vor vb la tel sau pe mess.Eo te sfatuiesc sa incerci sa-i spui ce simti pentru el inainte sa faca o relatie cu prietena ta.Adica fi ai dragastoasa cu el vorbeste mai mult cu el zambestei si el sigur isi va da seama ca il placi. BAFTA

7 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

O gramada de intrebari stupide de genul asta...straight face
Daca lui ii place de fata aia, crezi ca poti tu sa-l comanzi pe el ce sa faca?
Bai frate, extraordinar!
Lui ii place de fata aia si orice ai face tu, daca el o vrea pe ea, pe ea o sa o aiba, poti sa te pui tu si in c8r si in cap. Daca erati impreuna, mai ziceam sa incerci sa o tii departe de el dar asa...nu-i pe numele tau deci n-ai niciun drept sa-i comanzi viata.

| christinebubu a răspuns:

Dragoste cu forta nu se poate.Mai bine i-ai lasa in pace.Ce vrei sa faci? Sa-l obligi sa se combine cu tine? Daca el chiar o place, nu se merita.O sa-ti gasesti si tu un baiat bun(daca renunti la invidiehappy )

| asdfghjhghkjj a răspuns:

Nu ar trebui sa ii desparti, pentru ca despartindu-i vei arata doar ca o egoista, mai ales ca ea este si prietena cu tine. daca sunt fericiti impreuna, lasa-i asa. cum te-ai simti tu daca o foarte buna prietena de-a ta ar incerca sa te desparta de prietenul ta doar pentru ca il vrea ea sad?

| daniellllaaaa a răspuns:

Pai incearca sa te "dai la el" cum se zice. Zambeste-i vb frumos, ajutal, fa lucruri care sti ca-i plac alaturi de el, petreceti tim impreuna, uitate la el... poate asa vei reusi sa fi exact ce isi doreste el. Mai buna decat prietena ta. Astfel te va alege pe tine. funda? plzzz :*

| ExtremaZilei2 a răspuns:

Dragostea cu forta nu se poate...

| ionica06 a răspuns:

Nu poti daca el o place va face orice sa se apropie de ea.

| bibitzuka a răspuns:

Deci....Intreaba-l despre hobby-urile lui, si la orice zice el,, Imi place'' zi si tu! Astfel, va vedea ca tu esti fata potrivita, nu ea!