| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa imi fac parul cret fara ondulator?

13 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Cu bigudiuri, sau codițe împletite, merg garantat!

| Barajag a răspuns:

Poti taia cateva fasii lungi de material, apoi iti separi parul in suvite cat de groase vrei tu, apoi rulezi parul pe acele fasii si le ti cateva ore. Bafta!

| sssoriii a răspuns:

Buna
Eu am bigudiuri termice pentru par uscat.Trebuie sa le fierb in apa timp de 5 minute, le prind in par si le las 2 minute. Le scot si voila!
Arata exact ca astea http://dmail.allshops.ro/......uscat.html numai ca eu le-am luat din oras si am dat 30 lei nu 60 :)).
Numai bine:*

| Morenastyle a răspuns:

Pe bigudiuri happy

| Ade a răspuns:

Vrei par cret sau ondulat? Cret-Poti sa te speli pe cap, apoi sa-ti faci multe codite impletite, ai grija sa-ti faci codite gen Spic, nu arata fain altfel. Ar mai fi si varianta cu bigudiuri, dar Auci!

| anDa a răspuns:

Seara te speli pe cap si apoi iti faci multe codite impletite si astepti pana dimineata se sa usuce. Ti le desfaci, fara sa te piepteni, si nu necesita nici fixativ! Doar sa il fi uscat bine.
Succes!

| BlackCatEye a răspuns:

Te speli pe cap, ramai neuscata daca vrei iti faci multe cozi inpletite si a doua zi ti le desfaci; eu asa amm facut happy succes

| RalucutzaX a răspuns:

Cu placa

| IuliaTeodora98 a răspuns:

Buna si eu am bigudiuri termice, sunt bune le fierbi in apa 5-10 minute cred ca 10 le-am fiert si le las in par tot 10 minute
is foarte eficientehappy

| вεвїŧѕά a răspuns:

Il pui p bigudiuri big grin funddda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu ajutorul bigudiurilor.Niste onduleuri foarte frumoase se pot obtine si cu placa: http://www.youtube.com/watch?v=8Y2kMXdcZbU.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In loc de material poti folosi fasii de hartie.iti rulezi o sectiune de par pe ea iar apoi o legibig grin