| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa imi fac parul si sa ma machiez la o zi onomastica? nu prea am idei[am uitat sa mentionez ca eu am 13 ani, iar persoana careia ii este ziua face 19 ani]happy, funda!:*:* am nevoie de niste raspunsuri urgennt, peste 2 zile este ziua acelei pers :*

Răspuns Câştigător
| anamariagabi a răspuns:

In primul rand ii urez "la multi ani acelei pers" apoi iti spun distractie placuta. nu stiu pe vremea asta nu este placut pentru o fata sa stea cu parul pe spate deci ai putea sal prinzi intr-un coc etc.dar daca tii sa-l lasi desprins atunci fa-ti niste unduleuri sau drept cu placa...si machiaj depinde la ce ora e aniversarea cred ca e mai bine sa-ti faci un machiaj de zi adica nu ceva sofisticat rimel creion daca vrei tus, luciu de buze si un fard de pleoape de culoarea pielii sau ceva de gen asta e alegerea ta... sper ca te-am ajutat si iti mai spun o data Distractie placuta

4 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

1. Onomastica e zi de nume, tipa. Nu de naştere.
2. Mi se-ntâmplă des să vin prea elegantă la ziua cuiva (rochie and stuff) şi să realizez că toţi ceilalţi sunt îmbrăcaţi normal, so learn from my fail and try something SIMPLE. N-ai pus poze deci n-am cum să ştiu cu ce ai arăta bine şi cu ce nu, dar părul întins sau puţin ondulat şi smokey eyes ar trebui să fie safe thinking

| Roxetteeeeeeeeee a răspuns:

Multumesc :X:X

| xDouaPuncteParantezaParanteza a răspuns:

Coafura :::

1. coc
2. par desprins
3. coada studenteasca
4. 2 coditse
5. coada legata intr-o parte

Machiaj :

http://www.google.ro/......tp?/imgres

si pentru buze iti sugerez gloss, ruj roz deschis sau balsam de buze.
Pwp

| LENA_9665 a răspuns:

Bucle lejere sau intins cu placa iar machiajul natural