| mars7 a întrebat:

Cum sa imi fac suvite colorate cu hartie creponata? Si ce culoare sa aleg? Am parul saten. Funda

Răspuns Câştigător
| ℓσяєภยş a răspuns:

Fa-ti suvite mov, arata super la parul saten.Iti pui nieste manusi ca daca nu-ti pui vei fi toata mov pe maini si trece greu, umezesti hartia, o iei si o dai pe par.

5 răspunsuri:
| TofanCristi a răspuns:

Ai nevoie de o culoare inchisa de hartei creponata. Apoi:
1.Ia suvita pe care doresti sa o vopsesti.
2.Ia niste manusi de plastic deoarece culoare iese cam greu de pe maini.
3.Ia-ti o buc. lunga de folie de aluminiu.
4.Inveleste-ti suvita in hartie.
5. Puni-o pe folia de aluminiu.
6.Umezesti-o.(cu tot cu hartie)
7.Impatur-o in folia de aluminiu.
8.Las-o cateva minute in folie
(In functie de culoare pe care o ai)
9.Da deasupra chiuvetei folia si hartia jos.Sterge suvita cu o carpa.
10. Usuc-o cu feonul

| Pufulete456 a răspuns:

Un roz, un mov, un albastru happy

| PerianuPaula99 a răspuns:

Bagi hartia in apa apoi o iei si o dai pe par. Alege rosu.

| OoODianaOoO a răspuns:

Albastru sau movwinking
si eu am parul saten si mi-am facut
arata bine happy

| Dita_Alexandra_1994 a răspuns:

Pai trebuie sa:
1. Alege o culoare potvita parului tau.(exemplu : par blond - roz, mov, alebastru ) ( par saten - galben, portocaliu, verde, albastru )
2.baga hartia creponata in apa ATENTIE! nu amesteca culorile in apa
3. baga varfuri-le parului in apa.
3. usuca-te cu feonul.
La mine a mers