| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa mi fac suvite cu hartie creponata dar nu stiu cum.
P.S.:Am parul saten inchis.
Funda urgent!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei! Chiar ieri am ajutat-o pe verisoara mea sa isi faca suvite. Pune putina apa la incalzit, apoi pune apa intr-o cana si pune fasi de hartie. Apoi poti sa stai cu suvita acolo daca vrei o culoare mai accentuata stai mai mult timp gen 10 minute. SA FOLOSESTI MANUSI! laughing

| Bombonika_Onika_1995 a răspuns:

Cauta pe YouTube.

| diana478 a răspuns:

Heei! Eu nu mi-am făcut niciodată şuviţe asa dar sora mea isi face zilnic.aşa deci:iei o fâşie de hârtie creponată(de preferabil galbena ca sa se vadă mai bine în parul tau). fâşia o tai pe verticală; iei o şuviţă mai subţire de par si începi sa rulezi hârtia în jurul suvitei.o uzi şi aştepţi cam 2 minute sa se impregneze culoarea în par. apoi îndepărtezi hârtia si usuci suvita cu fehonul.Succes! happy