| monika_9877 a întrebat:

Cum sa imi incretesc parul?

19 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sunt mai multe solutii big grin
Poti sa faci o baie inainte, apoi te piptani si asa cum este parul ud, incepi sa iti faci codite impletite.Cat se poate de mici big grin Le ti o noapte si a-2-a zi vei avea parul plin de volum si cret love struck
Poti sa iti pui bigudiuri.big grin De preferat mai micute pentru ca iese mai binewinking
Cu ondulatorul.love struck
Cam asta e.Succes!big grin

daniela
| daniela a răspuns:

Ori cu bigudiuri (dimensiunile pe care le vrei la bucle dand marimea bigudiului... foloseste si putina spuma inainte de a le pune) sau un permanent usor... Daca ai insa rabdare poti obtine un efect de scurta durata cu ondulatorul.

| elena a răspuns:

La un salon de frumusete, un permanent lejer...

| frida0purple a răspuns:

Iti faci permanent.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poţi folosi bigudiurile foarte subţiri sau cel permanent obţinut la coafor.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dupa ce te speli pe cap usuca-l ca capul in jos si da-l ca spuma si strange-l. Si pe urma gata big grinbig grinDbig grin... eu asa il fac cret*:*:*::*:*:*:* Te pup monica sper sa-ti fi fost de ajutor. :X:X:X:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti pui parul pe moate, rezultatele sunt minunate, parul este intr-adevar cret (iti spun din propria experienta) sau poti sa il faci cu ondulatorul si sa il dai apoi cu fixativ, rezultatele fiind bune. Poti practica si "metoda clasica" de impletire a coditelor dupa ce iesi de la baie (sau cand ai parul ud).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti folosi bigudiurile sau placa de intinshappyla mine a mers cu placa de intins

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai bigudiuri sau ondulator, poti folosi o veche metoda, cea cu ziare: dupa ce iti faci baie iei cate o suvita` de par si o rasucesti pe o bucata de ziar. Asa faci cu tot restul parului. Dupa ce ti-ai rasucit tot parul pe ziare, prinzi toate suvitele facute cu agrafe ca sa nu se desfaca. Dar ai grija sa nu atingi agrafele de ziar.big grin. Asta e o metoda veche dar inca da rezultate.

O sa ai un par cret, cret love struck.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce iti faci baie da-te cu multa spuma Intensa si iti sta super cret.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu folosesc metoda veche de a-mi impleti parul in codite impletite dupa ce ies din baie. Merge kiss. Pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ondulatorul sa te tina mai multwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai taie o pereche de ciorap lung in mai multe bucati. Uda f putin parul iar apoi invartele pe par.Acestea sunt asa numitele,, MOATE". Parul meu are 0. 5 m.De fiecare data cand le pun imi sta cret.

| Lucyamaria a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum adica ''invarte-le pe par''?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa baie poti sa iti faci mai multe codite subtiri. Il tii o noapte si dupa aceea ai sa vezi rezultatul.
Incearca!

Alte răspunsuri
| DeeDee_1261 a răspuns:

Pai daca il vrei pentru o perioada de timp poti sa iti faci un semi-permanent sau daca il vrei pe 1-2 zile poti folosi ondulatorul. happy

| camy_1834 a răspuns:

Pai daca vrei sa iti incretesti parul, poti sa il incretesti cu bigudiuri din acelea cu apa. Sau cu ondulatorul.
Daca nu, dupa ce iti faci baie, inainte sa se usuce parul, lasi capul in jos si incepi sa ii dai cu fixativ si in acelasi timp sa il stangi in mana. La mine a mers.