| NinaY a întrebat:

Cum sa invat sa ma machiez mai bine? adica ma descurc deja destul de bine. dar vreau mai muultttbig grin
Vreo idee? vreau sa ma schimb intr-un fel.sa ma fac mai frumoasa.sa ma aranjez mai mult.am mai crescut, nu mai sunt chiar copil. vreau ceva nou:X:X
Funditsoaieeeelove struck

Răspuns Câştigător
| Allé_3818 a răspuns:

Poti folosi revistele Bravo`si Bravo girl:X
Sunt tare faine si in Bravo girl sun mai multe din astea cu fashion.:d
Le poti folosi. 2 lei unahappy.
Fundita?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, incepe cu abecedarul de clasa I. Apoi tine-o tot asa...

| Deea_8724 a răspuns:

Fa-ti o noua tunsoare in caz de consideri tu mai necesar love struck. sigur vei gasi tu una care sati scoata in evidenta frumusetea fizica, iar in legatura cu machiajul sunt destule filmulete pe net care te-ar putea ajuta lookul love struck

| overdose90 a răspuns:

O idee ar fi sa te uiti pe youtube, exista o gramaaaaaaada de clipuri despre cum sa aplici tus, fard, pudra etc. Si iti arata exact, de aproape, si te vei invata mai bine.

O alta idee ar fi sa iti faci timp sa experimentezi singura. Poti lua cu o trusa cu farduri mai ieftine si sa te machiezi cum iti trece prin cap. Sa incerci sa creezi umbre in coltul ochiului, sa amesteci culori, sa potrivesti nuantele. E o chestie foarte placuta, o poti face in timpul liber. Eu asa m-am invatat mai bine, iar clipurile de pe youtube sunt chiar folositoare.Succes!

Uite aici cateva:
http://www.youtube.com/watch?v=U2JGkzXG37Q&feature=fvsr
http://www.youtube.com/watch?v=ff3X555hzaY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=yly5l-bxSYo&feature=fvst

| Allé_3818 a răspuns:

Apoi sa te pensezi.Sa mergi la un coafor sa te depilezi sau acasa.Sa iti faci o tunsoare mai traznita ca fetele Emo`. Si unghiile negre...

| gHelena a răspuns:

Este bine ca vrei sa fii frumoasa si sa te ingrijesti, insa trebuie sa stii ca limita dintre a fi machiata si a arata bine si a exagera cu fardurile este foarte subtire. De aceea, iti recomand sa arunci o privire aici http://www.divahair.ro/frumusete/make_up pentru a afla regulile de baza ale unui machiaj perfect. Spor sa ai!

| alexandra_8659 a răspuns:

Iti recomand www, divahair.ro. Acolo ai si tehnici si modalitati de a te machia, gasesti de toate. Trebuie doar sa vrei. Succes;)