| Crs a întrebat:

Vreau si eu niste idei despre cum as putea sa imi ordonez cosmeticele si bijuteriile. am destul de multe si nu mai stiu cum sa le aranjez. toate fondurile de ten, corectoare, farduri le am intr-un portfard mai mare, dar atunci cand ma machiez trebuie sa cotrobai prin portfard sagasesc ceea ce vreau, la fel si in cazul rimelurilor cu creioanele de ochi - le am intr-un alt portfard, si rujuri la fel. bijuteriile nu stiu cum sa le mai pun sa nu se mai incurce intre ele - le intr-un fel de portfard cu mai multe spatii - dar la fel trebuie sa stau sa caut mult pana gasesc ce vreau. Aveti vreo idee de ce as putea face? sa imi fac eu ceva unde as putea sa imi pun cosmeticele.

1 răspuns:
| Nu conteaza a răspuns:

Incerca sa pu fondurile de ten separat de corectoare, de rimeluri, de creioane si restul. poti sa incerci sa iei ceva mai incapator cu mai multe compartimente sau buzunare in care sa ai o anumita ordine de ex : ce fond rimel creion corector vrei sa folosesti intr un machiaj, sau cum vrei u dar sa ti fie tie mai usor.