| Anamariasms11 a întrebat:

Maine vreau sa merg la piscina si nu stiu cum sa ma imbrac\machiez.
Am un abdomen nu tocmai plat dar nici gras, nu am produse waterproof...si nu am idee cum sa ma aranjez. Ajutor daca se poate cateva sfaturi.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hai serios, chiar ai intrebat cu ce sa te imbraci la piscina?

| Cσcσ a răspuns:

:)) Am o idee geniala! Ce zici de un costum de baie?
Nu, acum serios.Imbraca-te cat mai lejer, doar e cald afara.I-ati o rochie de vara si o pereche de sandale, si, bineinteles, sa nu uiti de ochelarii de soare.
Ia-ti un costum de baie de genul asta daca vrei neaparat sa iesi in evidenta:

http://i2.wp.com/......34x500.jpg

http://defemei.com/wp-content/uploads/2015/03/costum-de-baie.jpg

http://rheea.eu/......rie.eu.jpg

Cat despre machiaj, lasa-l pentru doamnele care vor sa-si ascunda batranetea, si nici ele nu se vor masca la piscina.Doar nu vrei sa-ti curga machiajul de la ochi, nu? Daca vrei neaparat, da-ti cu ruj mai strident, dar nu cred ca vrei sa se vada rujul si in apa daca vrei sa inoti.
Pa!

| Rebecca123 a răspuns:

La plaja trebuie sa mergi cat mai lejer si cum te simti tu bine de preferabil fara machiaj deloc ca nu te duci sa faci parada modei..fiecare se duce in treaba lui sa se bronzeze/relaxeze nu sta nimeni sa se holbeze la tine.Iti pui costum de baie, o palarie/sapca ceva sa nu te bata soarele in cap si ochelari de soare (daca vrei) si cam atat nu mare chestie.

| Zambilicii12 a răspuns:

Daca vrei sa te duci la piscina,ar fi de preferat sa te duci fara machiaj pe fata! happy
Iar imbracamintea trebuie sa fie cat mai lejera! De exemplu,te poti imbraca cu o pereche de blugi scurti, cu un top mai larg, ca doar e cald afara!
La tine ar trebui sa-ti iei costumul de baie, ochelarii de soare, o palarie, un prosop!

| AndreeaDea123458 a răspuns:

Daca vrei neaparat sa te machezi, dati cu rimel si tus rezistent la apa (se gasesc in foarte multe magazine de make.up gen dm)Funda?