| Danyelytha a întrebat:

Cum sa iti alegi culoarea potrivita de par?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

teoretic o alegi in functie de ten sau culoarea ochilor dar majoritatea aleg culoarea care le place

| Danyelytha explică (pentru mona):

Da stiu o prietena are ochi si sprancenele negre si blonda nu prea ii sta bine.
Eu am parul saten naturam dar vopsit negru (sprancenele inchise la culoare) si nu cred ca mi-ar sta bine cu altceva decat: negru/saten/castaniu/ciocolatiu

| Pinocchio a răspuns:

Natura rezolva aceasta problema cel mai bine.

| CandyღDulceata a răspuns:

Pai... poti sa mergi la coafor si acolo iti da o paleta plina de nuante http://ladys.ro/images/vopsea-capital-culori.jpg ceva in genu si de pe paleta aceea iti alegi nuantele preferate sau care ti se potrivesc mai bine :* bafta

| Anonimaa77 a răspuns:

Infunctie de culoarea ochilor, culoarea tenul si a sprancenii.Sau pur si simplu ce culoare iti place tiewinking

| Alisayer a răspuns:

In depndenta de culoarea sprincenelor, a tenului si a ochilor.Insa principalul sa nu uiti de sprinene si tenul fetei.Succes.

| AndraWIne a răspuns:

Culoarea potrivita este aceea cu care te-ai nascut. Daca vrei o schimbare si este cazul este foarte bine. Incearca o nuanta apropriata de nuanta ta naturala fie ea mai inchisa sau mai deschisa. Succes, te pup! Frumusetea vine din interior!

| Rypzor1997 a răspuns:

Cu mintea.

| Steff7100 a răspuns:

Cel mai bine se alege in functie de culoarea (naturala) a sprancenelor. De exemplu daca ai sprancenele blonde, incearca un castaniu deschis care bate spre blond. Daca ai sprancenele maro mai inchise, incearca brunet sau roscat. Intotdeauna sprancenele trebuie sa fie cu 1-2 nuante mai deschise decat culoarea parului. Dupa asta iti dai seama. Cel putin la mine functioneaza :d