| andrewmd a întrebat:

Cum sa alegi facultatea potrivita fara sa regreti dupa aceasta?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a face o alegere fara sa o regreti mai tarziu, trebuie sa stii ceea ce vrei cu adevarat.In cazul in care nu te poti decide(lucru pe care al trebui sa-l iei in considerare si in cazul in care te-ai decis deja),fa alegerea care te va ajuta cel mai mult in viitor(te poti consulta cu alte persoane,in aceasta privinta,in cazul in care ti-e greu sa iei decizii de unul/una singura),chiar daca ti-ar placea mai mult altceva sau daca nu te prea incanta ideea. Daca la inceput nu vei fi foarte incantat/a,mai tarziu, cand iti va fi de foarte mare ajutor facultatea facuta, vei fi foarte multumit/a de decizia luata.