| Diana_6039 a întrebat:

Cum sa ma imbrac de halloween? Ceva idei:X

gen:Vampir

Răspuns Câştigător
| Bubbles_8156 a răspuns:

1. vrajitoare - http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:0

2. albinuta: http://www.google.ro/......tp?/imgres r:17, s:48&tx=102&ty=62&biw=1024&bih=578

3. zana: http://www.google.ro/......tp?/imgres r:17, s:66&biw=1024&bih=578

4. iepuras: http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:102&tx=53&ty=87&biw=1024&bih=578

5. diavolita

6. craciunita

7. profa sexi. :>

8. pisicuta

9. printesa

10. zombi

11. inger/ demon

12. Gipsy
Fuste multe, colorate si lungi, lanturi pe masura, un batic in jurul capului si stilul tipic de vorbire. Cam atat iti trebuie pentru a arata ca o femeie de etnie rroma tipica.

13. Gheisa
Iti trebuie machiajul tipic (cu tenul foarte palid, ochii conturati puternic cu tus, buzele desenate puternic cu un creion rosu ) si un kimono (improvizat sau adaptat) sau o rochie asiatica, parul prins in maniera tipica (coc si multe bucle), plus o pereche de balerini si esti gata pentru petrecere.

14.
Gotic
Trebuie sa te imbraci in negru (cu detalii de dantela, daca se poate), sa-ti intinzi parul si sa-ti pui niste lanturi cu cranii, inele scary si alte asemenea accesorii. Plus machiaj pe masura, tenul foarte alb, ochi conturati cu negru si buzele rosii. Daca vrei sa arati mai sexy, iti iei o fusta scurta, ciorapi de tip plasa si te incalti cu bocanci, totul negru.

15. Catwoman
Colanti negri, o bluza foarte mulata, tot neagra, iti conturezi niste mustati si iti desenezi o masca neagra in dreptul ochilor (daca poti sa confectionezi dintr-un material textil sau din carton, este si mai bine). Mai poti adauga o codita si urechi de pisica, plus manusi negre. Ca incaltaminte, niste cizme negre cu toc, la fel de mulate ca si hainele.

16. Diavolita
Pentru aceasta costumatie ai nevoie de niste cornite (vezi "Carcotasii") si de haine sexy, mulate, de culoare rosie.

17. Cowgirl
Niste cizme sau ciocate, pantaloni scurti din denim, o camasa colorata legata in jurul taliei, o palarie de cowboy si gata.

18.Vampir
Ca sa arati ca un vampir, ai nevoie de niste dinti de vampir (ii poti purta ca atare sau ii poti pune ca medalion). Trebuie sa-ti faci tenul sa arate foarte palid, cearcane si sa ai buzele sangerii (eventual cu picaturi desenate la coltul gurii) si sa ai un aer foarte dark, trebuie sa alegi haine inchise la culoare si cu un aer elegant. Te poti inspira foarte usor din personajele seriei Twilight.

Mumie
Este cel mai simplu: cumperi niste role de fasa sterila de la farmacie si incepi sa te infasori. S-ar putea sa ai nevoie de ajutor de la prieteni pentru tot procesul de infasurare. :P

Cersetor
Iti iei niste haine foarte trashy, daca ai pe acasa niste haine pe care le poti rupe, e perfect. Manusi fara degete, o caciula pusa neglijent si niste maruntis tinut in mana. Cine stie, poate faci si niste bani.

Emo
Daca tu nu esti emo, poti sa le faci o surpriza prietenilor si sa te deghizezi pentru o noapte in emo. Ce iti trebuie: freza cu jumatate de fata acoperita, ten palid, ochii machiati, o curea cu tinte, blugi mulati cu talie joasa si lanturi, tenisi sau skate-shoes, eventual cateva piercing-uri false.

4 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

- Vampir
- Vrajitoare (eu ma imbrac asa)
- Mumie
- Fantoma
Sper sa iti placa deciziile mele. Eu (am mai scris si mai sus) ma imbrac intr-o vrajitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat woman, vampirita, mos craciun (craciunita) cu barba de o culoare aleasa de tine si cu ochii vineti,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa-mi fac dinti de vampir?

| edina2010 a răspuns:

E simplu pasul 1:cumpara dintii lui dracula 2:machiazate cu pudra alba de 20 de ori pe cap si corp 3:cumpara un costum cu negru si rosu 4:ai grija sa nu fie lumina adica prefate ca la luna plina o iei razna si cand vezi lumina simpla ferestete cu bratul unul la gura unul ridicat in spate cu palma afara 5: cand vezi ceva rosu sa crezi ca e sange si sa incerci sa bei dar sa te opresti singur si pam pam pam esti imbracat ca un vampir %100 felicitari si asa s-a incheiat povestea multumesc1