| celmaitare a întrebat:

Cum sa ma imbrac in prima zi de facultate? sunt in anul I si as vrea sa fiu imbracata ok sa nu se uite lumea ciudat la mine adica sa ma intregrez asa ok. este lumea rautacioasa ca in liceu dc nu esti imbracata de firma sau ceva de genul? tinutele sa nu contina tocuri pentru ca nu port! funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te ca toti colegii care i-ai avut in liceu, merg mai departe la facultate, nu se schimba intr-o vara. Sunt aceleasi bisericute ca la liceu, se formeaza grupuri cu interese comune.
Diferenta ar fi ca sunt clasele mult mai mari, asa ca si daca ai un stil mai aparte de a te imbraca, e foarte posibil sa cunosti lume cu aceleasi gusturi. Rautati vor fi mereu, indiferent in ce te imbraci, intotdeauna o sa se gaseasca cineva carcotas sa comenteze.
Imbraca-te pe stilul tau, intr-un fel in care sa te defineasca. Eu una as merge intr-o fusta midi cu camasa si balerini, dar astea sunt gusturile mele.

3 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

La facultate nu mai e ca la liceu. Fiecare e pe cont propriu, nu vei mai avea asa multi colegi de la liceu (vor fi cativa poate, dar prea putini) si, in general, nimanui nu ii pasa de tine.

| gfdessjtyrd76 a răspuns:

Eu zic sa iti iei blugi si o bluzita un pic mai eleganta si adidas si gata. stai linistita toata lumea o sa fie in blugi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imbraca-te cum te simti tu bine.