| celmaitare a întrebat:

Cum sa ma imbrac in prima zi de facultate?sunt in anul I si as vrea sa fiu imbracata ok sa nu se uite lumea ciudat la mine adica sa ma intregrez asa ok. este lumea rautacioasa ca in liceu dc nu esti imbracata de firma sau ceva de genul? tinutele sa nu contina tocuri pentru ca nu port! funda

Răspuns Câştigător
| ATHOS a răspuns:

Stii ce este interesant? Orice ai imbraca sau orice ati imbraca tot ciudat o sa va uitati unii la altii. Motivele sunt multiple ( nu va cunoasteti, sunteti curiosi sa vedeti cine va sunt colegii, nu stiti cu ce se mananca facultatea, etc).
Sa stii, totusi, ca nu te duci la un concurs gen cine este imbracat mai de firma nici la distractie. Daca premisa este aceasta atunci, sa stii ca, din start ai incurcat-o. Te duci sa-ti pregatesti urmatorii 60-70 ani, cati iti va da Dumnezeu. Asta presupune extrem, extrem de multe sacrificii si renuntari astfel incat la terminarea facultatii sa ai un fundament foarte solid. Altfel o sa faci parte dintre cei multi purtatori de diploma care se plang ca societatea nu le acorda o sansa.
Nu uita, tara aceasta are nevoie de specialisti adevarati. Daca te vei pregati sa ajungi astfel atunci anii tai viitori vor fi frumosi!
Eu iti doresc multa bafta!

2 răspunsuri:
| loveaholic a răspuns:

Pai. poti sa iti pui niste blugi si o bluza crem mai interesanta pantofi sau botine:X

| andrutzza a răspuns:

Eu nu am avut probleme de genu happy nu mai e la fel ca in liceu, e un alt nivel, suntem studenti, o alta mentalitate, am crescuthappy. Eu una am fost cat mai sport posibil si anul acesta la fel, trebuie sa te simti tu oki nu altii.happy