| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma imbrac la o nunta avand in vedere ca e in sezonul rece si am varsta de 16 ani (nu vreau rochii)!

2 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

O pereche de pantaloni gri inchis cu talia inalta si drepti sau o pereche de blugi cu talia inalta mai sus de buric. dar blugi la nunta nu prea sunt potriviti... o camasa mov roz. de care vrei. care in fata sa aiba un model ceva sa fie mai creata asa nu stiu cum sa iti explic foarte bine si niste pantofi cu toc inalt... si un plic.

| hugo a răspuns:

pereche de pantaloni lungi, negri, eleganti + o camasa eleganta, romantica (in toamna asta se poarta jabourile, aplicatiile de dantela si catifea) + o jacheta pe langa corp cu guler din blana artificiala; la aceasta tinuta, accesoriile trebuie sa fie foarte feminine si romantice
· Un sacou colorat, cu maneca trei-sferturi, din tweed sau catifea + fusta plisata+ accesorii: floare la corsaj, geanta colorata etc
· rochie din tricot, in culori de toamna, cu maneca lunga + cizme sau pantofi cu toc
· Pantaloni capri din tweed + bluza colorata din voal/ sifon + haina trei-sferturi + cizme inalte