| EmmPreda a întrebat:

Cum sa ma invat sa merg mai bine pe tocuri? big grin Funda!

6 răspunsuri:
| Vichtory a răspuns:

Intii invata-te sa mergi prin casa, mergi zilnic, apoi corecteaza-ti greselile uitandu-te cum merge un model. Multa bafta.

| Naoa a răspuns:

Uite poate te ajuta acest tutorial:
http://www.youtube.com/watch?v=-NsqfS1wU7M
O zi frumoasa!

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Cam tot ce poti sa faci este sa exersezi, mergand pe tocuri, lent. Sau sa mergi pe acasa desculta, pe varfuri. Have a nice dayhappy

| Ronnie35 a răspuns:

Imagineaza-ti ca NU mergi pe tocuri. Imagineaza-ti ca mergi pe orice alti pantofi fara tocuri. Asa te obisnuiesti. La mine a mers. happy

| Noi_Rade_Cu_1994 a răspuns:

Exerseaza prima data cu tocuri mici
dupa mai mari
dupa mai maaaari
si tot asa

| 1987543G a răspuns:

Este simplu! PAi uite aici: 1. Adopta o postura corecta: trage umerii in spate, tine-ti sanii orientati in sus si coloana vertebrala intr-o postura corecta. Nu doar ca vei parea plina de atitudine, dar iti vei mentine corpul si intr-o pozitie echilibrata, care te va ajuta sa mergi mai usor pe tocuri.

2. Incordeaza-ti abdomenul: din cauza unei pozitii incorecte a spatelui, abdomenul iese si el in fata, ceea ce nu te avantajeaza. Asa ca, indreapta-ti spatele, suge-ti burta si te vei bucura de mult mai multa stabilitate pe tocuri.

4. Fixeaza-ti corect talpile in pantofi: toata greutatea corpului se lasa in talpi, asa ca trebuie sa o distribui uniform pe toata suprafata, daca vrei sa-ti mentii cu usurinta echilibrul.

4. Relaxeaza-ti coapsele si genunchii: incearca sa te misti absolut normal. Nu ar trebui sa-ti fie deloc greu, daca tii cont de sfaturile de mai sus.

5. Fa pasi mici: nu te pune nimeni sa mergi pe tocuri ca si cum ai avea tenisi in picioare. Adapteaza-ti pasii la incaltaminte, iar in cazul asta, fa pasi mai mici, dar corecti.
Chiar functioneaza! :*