| anonim_4396 a întrebat:

Cum invat sa merg pe tocuri?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Exerseaza, exerseaza, prin casa cu o carte pe cap... Incepe si tu cu d-alea mai mici, si dupa 15-20cm.

23 răspunsuri:
| miauu a răspuns:

Am cizme de iarna cu toclaughing
si nu stiam sa merg pe tocuri,
dar i-am luat azi si merg ff bine...
Iesi pe strada cu ele.
Si cand se uita lumea la tine de nevoie vei mere drept
big grin. Bafta

| MikyMi a răspuns:

Purtand cat mai des, prin casa pentru inceput si eventual cu o carte mare pe cap ca sa mergi drept. Mult mai suferim noi femeile sa fim frumoase! dar zic eu ca merita. Asa ca bafta, draga!

| Piscotel a răspuns:

Mergand.

Alte răspunsuri
| roksy a răspuns:

Ca sa poti sa ai un mers perfect pe tocuri mergi in exerseaza in casa pe tocuri, dar nu pe parchet si pe gresie si daca reusesti ai invatatwinking

| Gabystelistu95 a răspuns:

Incalta-te cu ei prin casa, si invata sa mergi pe tocuri, plimba-te prin casa, dar trebuie sa ai echilibru si sa nu iti tremure picioarele ca altfel o sa ai basici, bataturi sau bube.

| BuBuLyNa a răspuns:

Depa ce iti scrantesti picioarele o sa stii! Iti garantez eu!laughing

| Maria_3931 a răspuns:

Cea mai ''la moda'' modalitate este sa ii furi lu' mami pantofii cu toc si te tii de pereti. Iei 2 lovituri si inveti, ce Dumnezeu... daca nu, opincile sunt foarte comode, xoxo Andreea.

| Mamamare a răspuns:

Toata chestia este ca sa poti sa-ti ti echilibrul.
Incearca ca sa umbli prin casa, pe strada unde nu te prea vede lumea, si cu timpul o sa inveti!

| LiLlYAnNe a răspuns:

Relativ este simplu.Nu trebuie sa iti dai piciorul de pe o parte pe alta.Mama si l-a rupt o data.Pentru primele incercari nu trebuie sa porti tocuri inalte.Tocurile de lungime medie pentru inceput sunt bune.Intai mergi incet si mareste viteza pe parcurs ce te obisnuiesti. Dar fii atenta! De pe tocuri repede cazi. Dupa ce mergi bine pe tocuri de marime medie incearca si pe cele inalte.

| Giuly_3112 a răspuns:

Exersand happy

| Johnny_3038 a răspuns:

Http://extrememakeup.blogspot.com/2008/10/invata-sa-mergi-pe-tocuri.html

aici vei gasi mai multe lucruri!:) cei trebuie unei fete!

| fatacuesarfaroz a răspuns:

Incearca sacalci mai intai pe varful piciorului si apoi pe calcai...si exerseaza prin casa...pare stupid dar eu asa am invatathappy

| Theuta a răspuns (pentru fatacuesarfaroz):

Gagico, ca sa inveti sa mergi pe tocuri se calca pe TOATA talpa, nu pe varfuri

| aumih16 a răspuns:

Exerseaza! pana reusesti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poarta-i prin casa, si astfel inveti, exersand. Fii atenta sa mergi dreapta, mergi cu spatele drept!

Bafta! Dar sa nu mergi pe tocuri foarte des pentru ca o sa ajungi sa ai varice mai tarziu si probleme cu coloana!happy Mergi doar la ocazii mai speciale sau ceva!big hug :*:*:*

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai o data mai demult ma intrebam si eu acelasi lucru. Primele tocuri pe care mi le-am pus in picioare au fost de 12 cm si am facut cateva ture de magazin... acasa deja 'stiam' sa merg pe ele. Dar cel mai bun exercitiu e sa iti porti tocurile. Asa te obisnuiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea, eu te sfatuiesc sa nu te chinui cu tocuri pentru ca nu are rost daca ai o inaltime rezonabila nu ai de ce sa porti tocuri.romoasa poate fi si o sandaluta joasa sau o cizmulita eleganta joasa.indiferent unde te duci poti sa porti ceva jos daca este de bun gust

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte simplu, incaltand o pereche de pantofi, cu un toc ceva mai, inalt, ca cei pe care, de obicei ii incaltam si mai subtire, bineinteles cu nr. corespunzator piciorului, pentru a te simti comod, nici prea mici, nici prea mari, am pasit ferm si cu incredere fara probleme ori dezechilibu.( atunci cand pantofii nu corespund nr. piciorului ori taliei este firesc sa ai probleme in mers chiar si daca ai experienta).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei Fatacuesarfaroz, nu este advarat; mai intai pune calcaiul jos si apoi cand pui piciorul jos lasa-te putin pe spate...si apropo, mergi cu pasi cat mai mici si picioarele cat mai apropiate.

Sper sa iti fie de folos:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, de fapt se calca mai intai cu tocul si dupa calci usor pe talpabatting eyelashes. Incerca sa iti tii spatele drept, ca altfel pari caraghioasa. laughing
Si sa dai usor din maini ca sa te poti echilibra.winking

Succes! :*

| Missy_4212 a răspuns:

Pai multe exercitii cu incaltamintea cu tocuri.Trebuie sa exersezi foarte mult.(Crede-ma nici eu nu ma descurcam inainte, dar m-am obisnuit):*