| entzückendesKätzchen a întrebat:

Cum sa ma machiez cat mai natural?

Răspuns Câştigător
| laraaaa a răspuns:

Inainte de a te machia trebuie sa cureti tenul si sa aplici o crema hidratanta potrivita pielii tale. Aplici un fond de ten lejer, apoi pentru a acoperi micile imperfectiuni ai nevoie de un baton corector pentru a acoperi cearcanele, micile pete si pentru a iluminiza zonele intunecate. Obrajii sunt o parte importantă în realizarea machiajului nude, deoarece această zonă poate oferi chipului cea mai multă strălucire. Aplică puţin blush în obraji pentru un efect natural, sau de-a lungul tâmplelor pentru un machiaj mai sofisticat. Nu evita culorile mai puternice precum rozul, coraiul sau piersica. Ai grijă însă, deoarece aceast truc are scopul de a pune în valoare machiajul, însă trebuie să păstreze tonul de naturaleţe. pentru gene aplică mascara în zig-zag, de la stânga la dreapta genelor şi nu de jos în sus, punând mai mult produs în mijlocul genelor. Machiajul nude este completat de strălucirea buzelor în tonuri de roz sau de roşu transparent, care le subliniază forma şi le dă volum. Pentru a crea un efect natural, nu este indicat să foloseşti creionul de buze. Optează mai degrabă pentru un ruj satinat aplicat în centrul buzelor, pe care să-l întinzi cu o pensulă spre extremităţi sau pentru un gloss transparent, care va da un plus de strălucire. Petru un tutorial poti cauta pe youtube.com "make up nude tutorial". Sper ca te am ajutat. Daca mai ai nevoie de alte sfaturi imi poti trimite un mesaj. te pup

10 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Nu te mai machia daca vrei foarte natural.

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. Pai pudra(fond de ten), luciu si rimel.
Te pup!:*

| AnnePlatt a răspuns:

Fond de ten,lipstick,putin rimel, iar daca vrei sa te dai si pe ploape, da-te cu un crem/bej...

| Patrăţel a răspuns:

Paai, poti incerca : pe pleoapa aplica un fard mat sau sidefat ( depinde de preferinte) culoarea pieli, trage o linie subtire pe pleoapa superioara cu un eyeliner/creion dermatograf negru sau maro, aplica mascara ( maro sau negru ) doar pe genele superioare ( in cantitate modesta ). Foloseste daca doresti, putin fond de ten sau un baton corector pentru a ascunde micile imperfectiuni, pentru un aer mai fresh. Poti aplica si putina pudra in obraji( foarte putina). La final aplica un gloss transparent sau roz deschis, daca doresti ceva si mai natural poti folosi un balsam hidratant ( cele de la Nivea sunt super big grin! bafta >big grin

| stweety10 a răspuns:

Un machiaj natural e un machiaj care contine cat mai putine. Deci un fond de ten si un rimel ar fi de ajuns. Fondul de ten sa fie in cantitate mica si sa fie exact nuanta tenului tai, iar rimelul sa fie dat doar o data, doar pentru a colora putin genele tale.

| ioanaioana a răspuns:

Adevarata frumusete ii naturaletea, fii tu insati, nai nevoie de machiaje ca sa fii frumoasa; eu rar folosesc machiaje si sincer ma simt foarte bine si foarte frumoasa

| littlesunshine a răspuns:

.folosind cat mai multe nuante nude, neutre, in cantitati moderate... fara excese de orice fel.
-asta daca te referi la stilul"natural"

| LexieD a răspuns:

Gloss,putin rimel, fard de ploape bej/crem

| мαddยtรรα a răspuns:

Pune pe cineva sa-ti dea pumni in fata b-)!
la ochi o sa ai movsmuglove struck

| Ella_8520 a răspuns:

Pai fon de ten, gloss transparent sau intr.o nuanta cat mai naturala, da foarte bine si rozul acela discret, rimel si cam atat.winking Funda?:X:X:X