| NesquikDuoSpecial a întrebat:

Cum sa-mi fac parul sa creasca mai repede fara masti, suplimente si taierea varfurilor? Ceva, un aliment? FUNDA

Răspuns Câştigător
| bboanna a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun! Eu m`am dat la radacina firului de par... odata pe saptamana si chiar se vad rezultatele! Il poti combina cu zeama de lamaie pentru a avea parul mai rezistent. Succes!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Multe fructe și legume cât mai proaspete, sunt surse de vitamine și săruri, evită stresul și automedicația.
Nu uita, că părul îngrijit are nevoie de o tăiere a vârfurilor la 2-3 luni.
Nu fii rea cu el!
Pa, pa.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu exista alimente care sa te ajute in problema asta, ele isi fac efectul in alta parte laughing un lucru util pentru caderea parului ar fi sa-ti acorzi 5 min in fiecare zi sa faci un masaj scalpului, asta ajuta destul de mult.

| Kasia a răspuns:

Legume verzi precum spanac,broccoli,sparanghel
fasole,linte
nuci, migdale
carne de pui, oua
cereale integrale
produse lactate
castravezi, morcovi, cartofi

| dianalalala a răspuns:

Ulei de ricin. nu e chiar o masca asa cum zici tu ca nu vrei. in gasesti la palafar e iefitn si din proprie experienta iti spun ca este foarte bun