| Aly_8746 a întrebat:

As vrea sa stiu cateva ideei pentru a-mi ajuta parul sa creasca, il am pana la umeri, taierea varfurilor este o solutie? multumesc.

Răspuns Câştigător
| dyanna_8752 a răspuns:

Buna aly happy. pentru cresterea parului este bun uleiul de ricin, care se gaseste la farmacii si nu este scump, taierea varfurilor este absolut necesara pentru cresterea sanatoasa aparului. Si eu mi-am propus ca in vacanta de vara sa "imi ajut parul sa creasca" si voi face in felul urmator : saptamana asta voi face o vizita la un salon pentru taierea varfurilor (si filare -pentru ca sa nu mai folosesc placa de par, care dauneaza ), supa aceasta renunt la placa, ondulator, spuma, fixativ, foehn. voi folosii numai masti naturale (preparate in casa, cu miere, lamaie, ulei de masline, ulei de ricin ) sampon si balsam de la farmacie (de la gerovital sau revalid ) sau poate daca o sa gasesc in comert acel sampon pe baza de petrol care asigura cresterea rapida a aprului ( dar din pacate nu stiu exact cum se numeste ) cam asta o sa fac eu, si cu siguranta o sa se vada rezultate bune happy succes si tie happy

1 răspuns:
| madalynamadyy a răspuns:

Da este bine sa iti tai varfurile odata la o luna ca sa iti fie drept. Asa o sa iti creasca destul de repede. Eu am procedat la fel si l-am avut scurt scurt. Iar acum imi este pan la fund.