| diana_6879 a întrebat:

Cum sa scap de bubitele ramase in urma stoarcerii cosurilor. va rogg mult help dau fundoaie

Răspuns Câştigător
| midnight a răspuns:

E destul de greu...eu am dat cu pasta de dintisi dupa aia am pus o bucata de vata cu spirt pe ele. si l-am lipit cu un scotchi sa nu cada. am lasat cam o ora si dupa aia am pus dusu cu apa calda...si am tinut vreo 10minute. coajas-a inmuiat si apoi am cojit-o.a doua zi am vazut ca a aparut o pielitza care s-a luat fff usor(am racait-o). in general nu-i bine sa le storci pana dai sangele. dupa ce iese puroiu ala alb le lasi in pace. si sa stii ca si eu ma luam dupa toate revistele care ziceau sa nu storci cosurile.da n-au dreptate. parerea mea e ca decat sa stai cu un guguloi cat un strugure pe nas o saptamana mai bine iti apare o bubitza care trece cu tratamentu ala im max 2 zile.

Hpe I help you.

12 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Alea trec in timp

| tequila777 a răspuns:

Exista creme speciale pentru cicatrici, cum ar fi Cimeosil, Contractubex.
Nu sunt insa deloc ieftine, dar e bine sa le ai in vedere, sa le incerci; sunt speciale pentru cicatrici si mai vechi, mai adanci etc.
_______http://verze.ro - simtul umorului nu a murit!

| diana_6879 explică:

Vlkklfcjkco

| PetreConstanta a răspuns:

Tinctura de iod dar stai cuminte nu mai face asta daca nu te pricepi ai sa ramai cu semne

| roxyana03 a răspuns:

Nu mai pune mana la ele, lasale sa se vindece singure in 2-3 zile nu o sa le mai ai:*fundawinking?

| KingJulien a răspuns:

Da si la mine e fr enervant, dar folosesc un tampon de alcool medicinal si tapez usor (prima data te ustura 5 sec dar meruta) si te dezinfecteaza.succes :*

| Corynneee a răspuns:

Buna.Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru. Dupa ce am stors cateva cosuri mi-au ramas bubite care nu cred ca ne sunt pe plac niciunuia. Pot sa iti spun ca mie au inceput sa imi treaca folosind o crema de galbenele care este la un pret foarte mic in farmacii. Cred ca este in jur de 3 lei. Incearca si tu! Poate iti va fi de folos! Succes si sper ca ti-am fost de ajutor! :*

| Dobitoc a răspuns:

Nu e recomandat sa-ti storci cosurile, deoarece ele pot provoca infectii si in unele cazuri pot duce la deces.A se citi: http://dermato-venerologie.ro/wordpress/archives/1070

| Destyny a răspuns:

Foloseste creme nu stoarce cosurile
depinde ce fel de creme iti primeste si care te ajuta eu folosec nivea e foarte buna

Răspuns utilizator avertizat
| SergiuM a răspuns:

Da-te cu crme, si ai grija sa nu stai cu fata murdara, spal-o mai des.
Poti sa te dai si cu crema de maini.
Doar sa fie ceva care sa o hidrateze.
In timp o sa treaca.

| Danyel_1914 a răspuns:

Iti dispar ele dar greu daca doresti repede foloseste creme cum ar fi nivea, crema da galbenele, etc. FUNDA?