| Burca_Claudiu_Andrei_1998 a întrebat:

Cum sa scap de burta?

Răspuns Câştigător
| Roliii a răspuns:

Faci sport(alergare ar fi indicat de min 30 de min, daca iti pica bine mai mult...) de macar de doua ori pe saptamana si maxim patru (o zi da si o zi nu), mai reduci din dulciuri dar nu mancare mancarea e bine sa mananci moderat nici prea mult nici prea putin totusi sa nu-ti fie foame si de 3 ori pe zi, bea mai multa apa daca se poate cat mai naturala nu de la robinet, chiar de la izvor daca poti, mananca cat mai multe fructe si legume care sunt un pic mai varza si nu din magazin ca alea-s prea perfecte si nu-s naturale din pacate (sunt modificate genetic).

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Renunta la bauturi carbogazoase (cred ca stii celebra expresie burta de bere), la dulciuri si carbohidrati. Fa miscare, cardio in principal (alergat, inot, bicicleta etc)

| GabrielaIoana a răspuns:

Faci abdomene si mergi la sala.

| KMaddieK a răspuns:

Prin sport, internetul e plin de exercitii pentru asa ceva. (un sfat, abdomenele transforma grasimea in muschi)

| Mariusflo a răspuns:

Poţi face diferite exerciţii, abdomene, alergând în fiecare zi 1-2 km sau mergând la sală. Bineînţeles pe lângă acest lucru trebuie să ai o alimentaţie bogată în carbohidraţi.