| malinutzalooli a întrebat:

Cum sa scap de cosuri? Stiti remedii?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este unul dintre cele mai bune tratamente importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30-35 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat/a sa alegi unul potrivit tipului tau de ten.
Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.
Succes! Numai bine!

| Ady3835 a răspuns:

Am 18 ani si eu am scapat de cosuri de la 17 ani folosind doar un sapun. iti recomand sa te speli dimineata si seara cu sapunul doar de 2 ori pe zi, si te clatesti cu apa calda apoi te stergi cu prosopul doar tamponezi...te spel i in fiecare zii!

| Ady3835 a răspuns:

Incearca timp de 2 saptamani si imi spui rezultatul! mersi

| Ady3835 a răspuns:

Iti mai dau un sfat, cel mai bine e consultul unui medic de specialitate dar iti spun sa nu folosesti nicio crema nerecomandata de medic asta doar nu vreau sa ma cred medic dar daca ai pielea grasa nu folosii crema anti acnee si nici lotiune! Sapun antibacterian.

| katherinne a răspuns:

Poti sa consulti un dermatolog.El te va ajuta si iti va da solutii si creme pentru curatarea tenului.Nu se poate spune ce anume trebuie facut pentru ca tenurile difera de la om la om, decii.un control la dermatolog iti poate fii de ajutorhappy

| blaxy a răspuns:

Cu zinerit...100 %. vreo 5 luni nu ai probleme deloc

| JustYourLove a răspuns:

Am eu o "lotiune antiacnee" cu ulei de salvia de la cosmetic plant.iei un disc imbibat in lotiune, si te faci pe unde ai cosuri. dupaceea trebuie sa te dai si cu o crema tot de la cosmetic plant[astea doua trebuie luate impreuna] da.e tot cu ulei de salvia.happy...mno si dupa ce te`ai dat cu lotiunea, te dai cu crema, dimineata si seara. CREDE`MA merita sa incerci.la mine a functionat:* sper ca te-am ajutat>big grin