| Dora_Mark_1997 a întrebat:

Cum sa scap de rosul unghiilor?

Răspuns Câştigător
| Raluu21 a răspuns:

Am avut si eu problema asta laughing
Poti sa ti cumperi lac din acela de unghii amar, gasesti la farmacie, este special facut ca sa te scape de acest obicei :*
Sau sa iti pui unghii cu gel, cand o sa le vezi asa lungi si frumoase probabil nici nu o sa mai vrei sa le rozi laughing
Gandeste te in primul rand cat de inestetic arata unghia dupa ce a fost roasa si cate bacterii sunt sub unghii pe care tu le bagi in gura laughing
Cand iti vine sa ti mananci unghiile, mananca o bomboana, ceva laughing roade un pix, desi nici asta nu e prea igienic :*
Sau gandeste te cat de dragut ar fi sa poti avea unghii lungi sa iti faci modele pe ele laughing eu asa m am "lasat" de obiceiul asta prost laughing
Bafta :*

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De la picioare?

| Lorde92 a răspuns:

Iti rozi unghiile din cauza ca ceva te framanta si este un tic nervos. Se rezolva la psiholog.

| dudulica34 a răspuns:

Ardei iute pe varful unghiilor

| Alice3939 a răspuns:

Pune-ti gel pe ele si o sa iti fie mila dupa sa le mai rozi

| NeroDU a răspuns:

Îți pui mănuși i pe mâini

| Discord a răspuns (pentru NeroDU):

Bine ca nu ti le pui pe *** xD

| Discord a răspuns (pentru NeroDU):

Bine ca nu ti le pui pe ***.