| GlontulAreMereuDreptate a întrebat:

Ce sa fac ca sa scap de rosul unghiilor?

Funda big grin

7 răspunsuri:
| TeIubesccc a răspuns:

Lasaa gelu` chatterbox si toate prostiile. Cel mai bine e sa fie date in permanenta cu oja :d [asa am facut si eu]. Atata timp cat esti data cu oja nu vei mai avea intentia de a`ti roade unghiile, vrand sa arate bine date cu oja big grin
Succes >big grin

| browneyes99 a răspuns:

Buna!
Si tata a avut aceiasi problema cand era mic.Mama lui il dadea cu ardei iute pe la unghii, si el cand vroia sa bage mana in gura sa isi roada unghiile, simtea gustul ardeiului iute si punea mana imediat jos.Mai poate sa fie de la stres.De obicei oamenii isi rod unghiile cand sunt stresati.Incearca sa indepartezi stresulwinking! Mai poti incearca sa te dai cu acel lac de unghii care are gust amar.Incearca sa iti faci un model frumos cu aceea oja, si iti va fi asa sa le mai rozi cand vezi acel model frumos, si daca totusi nu te abtii, vei simtii gustul amar de la oja.

Sper ca te-am ajutat! Funda?big grin

| HaiTaci a răspuns:

Exista un gel amar cu care te dai pe unghii ca sa nu ti le mai rozi.Intreaba in magazine de specialitate sau la saloane de manichiura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai imi rodeam unghiile cand ti-am vazut intrebarea.
ce-i drept si eu vreau sa ma las de sportul asta si mereu imi zic mie insumi ca vreau sa nu le mai rod. ( dar nu prea merge...whistling)
Da-ti peste maini de fiecare data cand bagi unghia in gura involuntar.
Gaseste-ti o ocupatie buna care sa te faca sa uiti de rosul unghiilor, happy eventual dati-le cu oja, caci poate vei ezita sa rozi unghiile gandindu-te la faptul ca-ti vei strica manichiuralaughing
Cam atat de la mine, in rest, ambitie si hotarare, iti va placea ziua in care vei ajunge sa ai unghii mari, frumoase si sanatoasetongue
mda, parca acum am resentimente, sper sa trec peste si sa renunt la rosu` unghiilorlaughing
Good luck

| Bubisharbas a răspuns:

Le tai!

| AriGina a răspuns:

Exista un lac de unghi care til dai pe unghii, daca iti dagi in gura unghiile te v-a ustura limba. Gasesti in farmacie.