| iwannabeperfect a întrebat:

Cum sa te machiezi daca ai ochii mici (sa dai impresia de ochi mai mari)?

Răspuns Câştigător
| capricc a răspuns:

Am videoclipul perfect pentru tine http://fucsia.ro/machiajul-care-iti-mareste-ochii-video/ asta cautam si eu zilele trecute

7 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Încearcă machiajul cat eye(codiță) şi conturează-ți conjunctiva cu un creion alb

| Alissa11 a răspuns:

Pentru ochi mici ai nevoie de tus mai mult si sa il pui in jurul ochiului astfel incat sa iti evidentieze ochii. http://www.lyla.ro/wp-content/uploads/userfiles/457_2_creion_kohl.jpg sau http://img.kudika.ro/images/uploads/artint1.jpg

| Iamnotme a răspuns:

Şi eu am ochii mici, şi parcă par mai mari când îmi fac o codiţă cu tuş laughing

| baf a răspuns:

Creionul de ochi da senzatia de marire a ochilor.cauta pe site-urile de frumusete.o sa gasesti multe metode:*

| AlexandruHS a răspuns:

Machiajul pentru ochii mici - trebuie sa fie aplicat încât sa creeze impresia de mărire și lărgire a ochilor. Pașii sunt următorii:
-se aplica fardul de nuanta deschisa pe intreaga suprafata a pleoapei, incepand de la baza nasului si urcand pana la sprancene, pentru a da luminozitate privirii si pentru a da ochilor iluzia ca sunt mai mari
nuanta medie a fardului se aplica pe pliul ochiului, de la jumatate spre exterior, incepand de la baza genelor pana la jumatatea pleoapei apoi urcand si trecand de coltul extern al ochiului - se va crea astfel o umbra pe partea exterioara care va alungi forma ochiului
nuanta mai inchisa de fard se va folosi pe post de dermatograf si se va aplica pe pleoapa superioara, la baza genelor, incepand de la jumatate pana la contul extern al ochiului
se va accentua arcada cu o nuanta de fard alb sau crem usor sidefat, aplicata exact in unghiul sprancenei si estompata usor spre pleoapa si coada ochiului
rimelul va da expresivitate ochilor si se va aplica cu atentie si pe genele superioare si pe cele inferioare, insistand mai mult spre extremitati prin aplicarea unor straturi suplimentare.
Poftim un link: http://www.frumusele.ro/......lor-tai/22