| Iasmiine a întrebat:

Fundalove struck. Cum pot sa fac sa am ochii mari sad? Inafara de machiaje si alte prostii? Ca am ochi de copil mici si nu-mi place straight face

9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca nu vrei machiaje, la ce te referi? La operatii? Daca te-ai nascut cu ochii mici, asa o sa mori (cand ti-o veni randul, desigur)! Singurul lucru care te poate ajuta este machiajul! Ca n-o sa poti sa umbli cu ochii holbati tot timpul, ca sa ai ochii mai mari!

| Black_Cherry a răspuns:

Pai...sunt lentile de contact, gen cum a folosit Lady Gaga in videol Bad Romance care au efect de marire a ochilor dar nu cred ca gasesti la noi.
http://stirileprotv.ro/......secta.html

| pam_pam a răspuns:

Lentilele alea sunt interzise prin lege, fetelor. Sau cel putin, fiecare le poarta pe propria raspundere si nu sunt produse in masa. Plus ca ele nu reprezinta solutia pentru a avea ochii mai mari, ele iti maresc doar irisul si te fac sa arati ca o drogata, lucru care nu cred ca si-l doreste Alisse.
@ Alisse: Cred ca esti micuta. Vreo 10-maxim 14 ani, nu? Presupun asta dupa faptul ca nu vrei sa te machiezi. E normal! Nu exista nicio solutie salvatoare pentru tine, cel putin acum si ceva timp mai incolo. Ochii pot fi mariti prin machiaj, prin crearea unei iluzii optice. Daca ai alege sa te machiezi, ti-as putea explica, dar nu vreau sa te incurajez aiurea sa te machiezi de mica, asa cum am facut si eu. A doua varianta ar fi operatie estetica, pe care ai putea s-o faci peste cativa ani buni, cand probabil ochii tai mici, cum spui tu, nu cred ca vor mai fi o problema. Asa ca impaca-te cu aspectul tau si nu te mai holba in oglinda, gasindu-ti efecte. Trebuie sa faci exact opusul. Bafta!

| Iasmiine explică:

Nu e vorba ca nu vreau sa ma machezwinking Ma machez in fiecare zi, dar la scoala nu pot sad

| mary a răspuns:

De ce? ochii de copil mic sunt cei mai dulci. si iti da un aer de inocenta...

| AdyEmSustineCampaniaMosCraciunExista a răspuns:

Pai stii ca in desene ca sa nu fie mancat unii de aligatori le puneau un bat intre falci... pune si tu bete le ochi sau stai cu ochii bulbucati straight face! Stii mi se pare o intrebare tampita... ce ce ai vrea sa te ajutam noi? Dar daca tot vrei fa o operatie estetica

| Pitica :X a răspuns:

Exista la farmacie cred o solutie care dupa ce o pui in ochii ti se umfla un pic dar nu stiu daca e si in Romania big grin intre pe youtube si cauta asta Lady Gaga Bad Romance Look o sa iti explice acolo dar in engleza happy

| Freak_6887 a răspuns:

Pune-ti un fixativ pentru voluuuuuum smug laughing))

| Anna91 a răspuns (pentru Freak_6887):

Daca ma puteti ajuta si pe mine.Aceasi problema cu ochii prea mici o am si eu.Ce operatie estetica se poate face pentru a-mi marii ochii? ...multumesc