| Cristinaaaaaaa a întrebat:

Cum scap de cosuri si de punctele negre? [Metode naturale :*]Repedee puppy dog eyes Help happy Fundaa :*

Răspuns Câştigător
| MaraMărr a răspuns:

Zineryt este cel mai bun tratament impotriva acneei.
Castravete ras se aplica pe fata, ochi si gat timp de 15-20 minute, dupa care se indeparteaza cu apa calduta. Acesta este un excelent tonic pentru tenurile acneice si previne aparitia cosurilor si punctelor negre.
Unul din cele mai simple remedii pentru acnee este aplicarea in mod regulat a sucul de lamaie pe cosuri si acnee. Se lasa sa actioneze timp de maxim o ora dupa care se spala cu apa calduta.
Funda?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Flores_9770 a răspuns:

Sfatul meu e sa nu dai banii pe produse de la Avon/Oriflame sau orice alta firma de cosmetice.Produsele acelea promit minuni, dar nu fac nimic. Daca ai cosuri, ia-ti de la farmacie argila si Eritroacnol.Eu am dat pe argila 7, 5 lei si pe Eritroacnol( e o crema) am dat 8 lei.
Le folosesc de putin timp si deja se vad rezultatele.
Spala-te de 2-3 ori pe zi pe fata cu un sapun cu sulf si da-ti cu Eritroacnol dimineata, pe la 2-3-4 iti pui masca cu argila, stai cu ea pe fata 20-30 de minute si te speli.Iti poti da iar cu Eritroacnol si te mai speli iar seara.Pe timpul noptii iti poti da din nou cu Eritroacnol sau crema de galbenele(tot de la farmacie).
Bafta!kiss

| Flores_9770 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic despre Zineryt.L-am avut, dar am ajuns la concluzia ca nu functioneaza la toti.La mine nu a mers.

| Hirako a răspuns:

Pentru cosuri foloseste Zineryt. Zinerytul trebuie folosit atat cat este in flacon, de 2 ori pe zi. Daca nu esti alergic la zinc si eritromicina nu o sa ai reactii adverse.Nu inceta tratamentul atunci cand observi ca ai rezultat.

| chocolate_1698 a răspuns:

Dieta cu mai putine grasimi si multe fructe si legume, 3 catei usturo pe zi si niste curatari cu zeama delamaie, insa in jumatate de ora sa te clatesti. folositoare mai este apa acida (cu PH mai mic de 7) care trebuie lasata sa se usuce pe fata

| KenJi a răspuns:

Iie de la farmacie Zineryt(in jur de 30 lei dar merita ). Dimineata te speli pe fata cu apa calda si dai apoi cu Zynerit, iar aseara cu apa calduta si cu sapun fara sulf ( pentru a indeparta praful acumulat pe timpul zilei) si apoi dai cu Zineryt iar.Si astfel iti vor trece. Trebuie sa dai timp de 5 saptamani (atat tine produsul, dar crede-ma are mai efecte l-am incercat si eu si chiar merita). Numai bine