| LostInDreams a întrebat:

Cum scap de punctele negre, de cosuri si de culoarea aia rosie de pe fata? Metode naturale daca se poate, dar sa dea rezultate repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Scoate punctele negre dp ce stai la aburi cam 30 min, ca sa nu mai apara altele demacheaza-te si dimineata si seara, apoi aplica lotiune tonica pentru a inchide porii, fa un peeling odata pe saptamana, eu masez pe fata un kiwi, il las 15 min sa actioneze si apoi il clatesc. bafta

| Petronela a răspuns:

Cumpara de la farmacie Zineryt deoarece este foarte bun si vei vedea ca va da rezultate dupa cateva zile

| mymy a răspuns:

Cumpara de la avon solutie pentru indeparterea cosirilor si punctelor negre si inca una pentru exfolierea lorwinking
bafta mie mi sau duswinking

| cornel a răspuns:

Puneti banane pe fata si castraveti merge 100% happy

| Asdgjkjgs a răspuns:

Incearca masca cu miere si aloe
indeparteaza acneea si semnele lasate de cosuri
de asemenea iti recomand masca cu argila(pe care o gasesti la plafar si e ieftina) mai poti incerca si infuzii de plante(musetel si galbenele) sau pur si simplu iti aplici felii de lamaie pe fata
eu le-am incercat pe toate si toate au functionat dar cel mai bine mastile big grin si chiar repede
p. s. sa nu faci exces si sa le faci pe toate intr-o ora!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai si pct negre si cosuri si mai esti si rosie la fata e posibil sa ai o acnee juvenila destul de urata 9(acum depinde si ce varsta ai). Mergi al un dermatolog sau la o cosmeticiana buna. punctele negre nu dispar decat daca le scoti si apoi ai grija sa nu mai apara altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Namolul terapeutic iti rezolva toate problemele ai incredere contacteaza 0724146904

| Yumiii a răspuns:

Poo ori stoarcetile ceea ce e dureros ori du-te la farmacie si intreaba acolo

| abc_2632 a răspuns:

Incearca un gomaj facial.pe net gasesti tot felul de combinatii pe care le-ai putea folosi.sunt ingrediente usor de procurat cum ar fi :malaiul, taratele, mierea etc.

zynerit am avut si eu dar efectele lui difera de la o persoana la alta.de exemplu la mine nu a functionat ba chiar mi-a ars pielea. inainte sa te dai cu zineryt, trebuie sa-ti hidratezi fata.dermatologul meu mi-a recomandat un gel spumant de la gerovital

http://biomonde.ecosapiens.ro/2010/04/26/gomaj-facial-cu-tarate-si-malai/

| deea29 a răspuns:

La capitolul metode naturale ar fi lamaia, ceaiul de musetel, kiwi... dar poti incerca si cu apa de hamamelis. sper sa iti fie de folos!