| andreigustaviol a întrebat:

Cum sa scap de cosuri si punctele negre? happy

Răspuns Câştigător
| Lzehxo a răspuns:

Pentru cosuri uite cateva masti de fata: miere cu scortisoara, bicarbonat de sodiu cu apa: pana se formeaza o pasta. Si inca una o lingura/lingurita de apa, o linugura de faina, o lingura de miere -se formeaza tot la fel ca o pasta. Le aplici pe fata cam 25 de minute. Toate astea 3 folosite cam 3 saptamani, le facem pe fiecare de doua ori pe saptamana, m-au scapat de punctele negre. Pentru punctele negre aplici albus de ou pe fata: un strat dupa pui hartie, al doilea strat si pui iar hartie -30 de minute.
Pentru cosuri: pui pe cos pasta de dinti, pasta il usuca. In prezent eu am o solutie pe care o folosesc, dar nu exagerat, Eryfluid, este buna ca cicatrizant. Cand iti apare un cos iti dai cu solutie pe el.
Pentru un ten curat: jumatate de pliculet de bicarbonat de sodiu il pui intr-o sticla cu apa plata, 0.5l, agiti sticla cu bicarbonat, o bagi in frigider. Se aplica asa: pe o bucata de vata se pune din compozitia aceea si dupa iti intinzi pe fata. Practic umezesti vata si e ca si cum te-ai sterge cu vata uda pe fata. Faci asta dimineata si seara. Poate deveni un obicei asta, in timp tenul tau va avea imbunatatiri vizibile. Daca nu merge, mergi la un consult dermatologic, bafta!

2 răspunsuri:
| cyupaku a răspuns:

Mergi la farmaciile care prepara alifii si ceri ceva pentru problema care o ai

| Nik_Nico_1995 a răspuns:

Te speli pe față cu bicarbonat de sodiu o data pe saptamana si in restul zilelor cu sapun(de maini) la mine a mers