| RuxiiRawrr a întrebat:

Cum scap de herpes? Am in coltul gurii si ma doare.
Funda

Răspuns Câştigător
| corny04 a răspuns:

Buna happy
Eu cand am herpes cumpar Zovirax de la farmaciewinking
E foarte bun...te ajuta sa scapi mai repede de el si sa nu te mai doarawinking
Ai grija sa citesti prospectul.si nu te lasa pacalita de tubul mic in care se afla aceasta crema...deoarece e foarte concentrat si se foloseste numai cate putinwinking

De asemenea poti folosi niste plasturi speciali pentru herpes...tot de la farmacie

Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| Innovation a răspuns:

Pai eu iti recomad sa te duci la un MEDIC si el iti va da fix remediul potrivit. Daca nu vrei sa te duci la medic incearca la farmacie si intrebi ce este bun pentru herpes si iti va da ceva. Uite si cateva alte idei:
-Aciclovir este un fel de alifie care inlatura herpesul
-se mai zice ca poti sa te dai cu pasta de dinti
-exista un plasture special la farmacie
-incearca site-ul asta http://www.util21.ro/......uriste.htm ca are solutia

| Durol a răspuns:

Pai sunt niste creme speciale care te ungi si iti trec eu folosesc crema de galbenele e buna la orice happy funda?

| Ziziaww a răspuns:

Buna.
Depinde de cand il ai. Daca ti-a aparut astazi pune-ti putin otet pe vata si tamponeaza usor. (astfel nu creste atat de mare-cel putin la mine functioneaza). Pune-ti un plasture anti-herpes din acela transparent. Daca nu foloseste crema de galbenele-ajuta foarte mult.Eu cand eram mai micuta foloseam Aciclovir, dar am renuntat fiindca se vindeca mai repede cu crema de galbenele.
Pa-pa:*