| rihanna7865 a întrebat:

Cum scap de punctele negre? eu am niste puncte negre ff ciudate adica unele is normale alea de pe nas dar in rest pe frunte am niste mici umflaturi si intr-o gaura este cate un punct negru. daca le storc imi raman gauri. cum sa scap de ele? va rog sa ma ajutati crying( apropo am incercat si cu baia de aburi da nu merge crying tot imi raman gauri si am incercat si cu masca dinaia tip plasturi de la avon da nu e buna de nimic crying ajutati-ma va rog

3 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Du-te la farmacie și cere o părere asupra produselor pe care le-ai putea folosi.

| 7QA3 a răspuns:

Incearca o crema speciala pentru fata ce nu contine sapun. Nu stiu sa iti spun exact, dar sigur gasesti la farmacie. Dupa asta, sigur nu o sa mai ai probleme. Pentru umflaturi sugerez ca o data pe saptamana sa te ungi cu suc de lamaie (stoarsa!), chiar daca ustura putin. Dupa, da-te cu Mibazon sau Crema Antiacneica din aceeasi familie cu cea pentru curatarea fetei. Atentie, tratamentul cu sucul de lamaie este usor agresiv, deci nu e bine sa-l aplici mai des de o data pe saptamana. Succes!

| Alexandrughita a răspuns:

Dermatologul ce spune? Daca nu ai fost inca la le, cred ca e timpul sa o faci. Fiecare ten e diferit, iar metodele luate dupa internet sau alte surse nu garanteaza succesul. Succes