| rihanna7865 a întrebat:

Hei TPU happy am o mare problema va rog sa ma ajutati am pe fata puncte negre adica pe frunte dar nu sunt obisnuite adica sunt ca niste gauri si dupa aia ii un punct negru in el si is multe si arata foarte urat.am incercat sa le storc dar daca le storc imi ramane gaura va rog ajutati-ma sad dau funda

Răspuns Câştigător
| alexandruth a răspuns:

Sunt puncte negre, nu le mai stoarce niciodata. Da-te de dimineata cu un tampon medical imbibat cu spirt pe frunte si iti vor disparea. Repeta asta de 2-3 ori pe zi, nu neaparat doar dimineata. Dar tine minte, daca le storci, e ca si cum ti-ai rupe o buba, deci normal ca ramane semn. Eu procedez la fel cand am nevoie, de 3 ori pe zi cu spirt pe unde am cosuri si a treia zi dispar aproape complet. Nu ai cum sa scapi de ele in totalitate. PS: nu folosi fond de ten ca iti vor aparea mai multe dupa. happy

| rihanna7865 explică (pentru alexandruth):

As putea sa imi fac si baie dinaia de aburi pentru fata cu ceai de musetel apoi sa incerc sa le scot? big grin adica crezi ca ar functiona sunt foarte multe si scarboase big grin

| alexandruth a răspuns (pentru rihanna7865):

Ar merge, dar se duc mai greu... Iti zic ca cu spirt merge cel mai bine si e cel mai practic si rapid. happy

| rihanna7865 explică (pentru alexandruth):

Da nu o sa-mi ramana gaurile dupa aia nu? big grinbig grinbig grin?

| alexandruth a răspuns (pentru rihanna7865):

Nu, daca nu le-ai stors. happy

| rihanna7865 explică (pentru alexandruth):

Aha okey mersi mult k mi-ai raspuns la toate intrebarile si ca m-ai ajutat foarte mult stiu ca am mai incercat mai demult sa ma dau cu spirt da atunci am incercat pentru cosuri da numai stiu daca a avut efect sau nu da oricum si daca a avut a fost numai de moment. iti multumesc ca ai avut rabdare sa-mi raspunzi la toate intrebarile si scuze daca te-am enervat cu atatea intrebari da eu chiar sunt obsedata sa am un ten fara impuritati happy sper sa ma pot revansa si sa te ajut si eu happy

| alexandruth a răspuns (pentru rihanna7865):

Nu m-ai enervat cu nimic, sunt multumit ca am putut ajuta pe cineva. happy