| DeeaLove08 a întrebat:

Cum scap de tenul gras? daca se poate ceva natural.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încearcă măşti şi creme pentru ten gras şi un tonic antiseptic. Poţi aplica pudră pe faţă, una translucidă care estompează excesul de sebum.
Pa, pa.

| anutza a răspuns:

Incearca sa folosesti lotiune tonica si sa nu dai cu crema grasa.
Natural poti incerca si cu rosie sau portocala. Lasi pana se usuca dupa care te speli.
Daca tot nu merge trebuie sa consulti un dermatolog.

| Anonim69 a răspuns:

Si eu ma confrunt cu tenul gras. LA mine nu a functionat nimic. Ma spal cu apa si sapun, este atunci o ora uscat apoi se ingrasa din nou.

| Simpatic a răspuns:

Sa te dai cu anumite creme pe o perioada mare de timp; mergi la dermatolog

| Nadeshiko a răspuns:

Nu poti scapa de el dar poti diminua excesul de grasime spalandu-te cu un gel pentru ten gras sau mixt, eu iti sugerez sa te duci la un dermatolog si iti va da el/ea o recomandare. Nu te spala cu sapun caci sapunul usuca si glandele vor secreta grasime in exces. Si eu am ten gras si o groaza de cosuri dar am fost la dermatolog si urmez un tratament de lunga durata iar rezultatele se vad. Succes!