| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap se punctele negre? Ceva de facut in casa daca se poate. Si produsele de la avon, de la clearskin sunt bune? thinking
Si gelurile de curatare chiar functioneaza ca sa am tenul curat? Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Lorena08 a răspuns:

Infuzie cu ceai de musetel.Fierbe in apa 2 pliculete de ceai de musetel(exact ca atunci cand iti prepari ceai) apoi dupa ce fierbe apa o opresti si stai cu fata deasupra recipientului cu ceai,in abur,aprox 15 minute.Dupa asta mergi la baie si cu 1-2 dischete demachiante curata-ti fata.Toata mizeria de pe dischete sunt punctele negre.

2 răspunsuri:
| ladygaga a răspuns:

Iti zic o solutie pe care eu am incercat.o si a dat rezultate.

Iei un pliculet de gelatina, il torni intr.o ceasca si il amesteci cu putina apa, apoi pui amestecul la cuptorul cu microunde si imediat dupa ce.l scoti aplici repede solutia pe punctele negre.Astepti cateva minute si indepartezi.Vei vedea ca ti se vor duce punctele.

Produsele de la avon si clearskin te sfatuiesc sa nu folosesti daca ai ten gras sau mixt pentru ca nu sunt bune. Avon are produse bune doar pentru corp si la machiaj. Cremele pentru fata si restul nu sunt bune.

Bine, eu acum ti.am zis parerea mea.Tu decizi :]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Www.efrumuseti.blogspot.com