| andreeamaria1999 a întrebat:

Cum scot petele de verdeata de pe pantaloni? Urgentt

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Daca blugii sunt albi, cu clor. daca sunt colorati pune peste pata sare cu putina apa si freaca bine. Dupa ce a iesit pata, baga pantalonii la spalat sautongueetele de iarbă ies cu spirt. Se freacă pata cu spirt de 90 de grade, apoi se spală uşor cu apă şi clăbuc de săpun, de preferat de casă, în final se clăteşte bine cu apă din belşug.

3 răspunsuri:
| puscahoreangaion a răspuns:

Iti recomand persil sau bonux

| Nicusor_Eduard_Onete_1997 a răspuns:

Cel mai bine se scoate cu clor pui clor si lasi putin si dupa clatesti.

| andreeamaria1999 explică (pentru Nicusor_Eduard_Onete_1997):

Daca fac cu clor se vor face albi