| anonim_4396 a întrebat:

Cum se aplica unghiile false? Adica trebuie sa te duci la salon?

Răspuns Câştigător
| MeGustaaaaa a răspuns:

Daca vrei sa dai cam 50 de lei, da...Dar daca nu, le poti aplica singura.
1.Cumpara unghiile false.
2.Desfa cutiuta.
3. Pune Picatura pe unghie
4. Aplica unghia corespunzatoare
5. Tine apasat

P.S-Poti pune Picatura, dar numai o picatura! Si daca le tii in apa calda cateva minute se dezlipesc. Funda?kiss

4 răspunsuri:
| fustiteTUTU a răspuns:

Le poti aplica singura, uite aici http://softnailsro.blogspot.com

| LalLyBoOmD a răspuns:

Daca vrei sa dai cam 50 de lei, da...Dar daca nu, le poti aplica singura.
1.Cumpara unghiile false.
2.Desfa cutiuta.
3. Pune Picatura pe unghie
4. Aplica unghia corespunzatoare
5. Tine apasat

P.S-Poti pune Picatura, dar numai o picatura! Si daca le tii in apa calda cateva minute se dezlipesc. Funda?

Mda...si asta e o varianta dar nu le lipi cu picatura! Asa le-am lipit si eu si era sa-mi rup unghiile ca nu le puteam da jos pe astea false! Iti trebuie lipici special pentru unghii false! Gasesti in supermarket-uri iar unghiile la fel tot in supermarket-uri se gasesc, uneori si la tonete si la Mall. Dar sa stii ca sunt de proasta calitate asea cumparate de pe la supermarket-uri si tonete etc mai bine te duci la un stilist ca ti le face super misto! Sper ca te-am ajutat! fundita?

| AlexyLuvvU a răspuns:

E buna varianta prezentata de aura200, dar NICIODATA sa nu pui picatura pe unghie. exista un lipici special, uneori e in aceeasi cutiuta cu unghiile false. Eu mi le-am aplicat singura si a fost f. usor si sa le lipesc si sa le dau jos si am facut cum am spus, cu lipici special. happy

| DeNiSaAnDrEi a răspuns:

Daca vrei niste unghii false de la magazin (lucru care nu te sfatuiesc) doar trebuie sa le lipesti cu picatura pe unghi.
dar daca vrei unghii false profesionale da trebuie sa te duci la salon