| ℓDℓ a întrebat:

Cum se decoloreaza parul cu apa oxigenta?
Ce cantitate trebuie pentru a nu arde parul?
FUNDA:*

Răspuns Câştigător
| Dexaa a răspuns:

Eu n-am folosit apă oxigenată pentru că de-asta mi-era frică şi mie, să nu-mi ard părul.
Eu am folosit apă cu lămâie. Deci, într-un pulverizator(încearcă cu o sticlă de la "şpreiuri" de şters geamul!) storci o lămâie, şi după care vei pune o cană de apă (în jur de 250-300 ml!), nu te dai cu tot conţinutul (ar trebui să-ţi mai rămână cam jumătate din cantiate!). Încearcă să stai în soare după ce te-ai decolorat, în jur de 30-60 min. Părul îţi va fi destul de sârmos după folosire, de aceea ţe-as recomanda să pui şi o lingură ulei de măsline.
Ps: schimbarile se vor observa după 3 decolorări. Baftăăă!

2 răspunsuri:
| IrinaAniri a răspuns:

Eu am incercat pe o suvita pe care am inmuiato complet in apa si am stat cu ea pana s-a uscat dar nu am vazut nici o diferenta, in schimb parul era mai subtire... poti incerca metoda lui dexaa, nu-ti recomand apa oxigenata

| AlexParaschivescu a răspuns:

Putina mama mea foloseste 10 picaturi.