| AnoAnonima0 a întrebat:

Este adevarat ca lamaia decoloreaza parul?

Răspuns Câştigător
| suntsuper a răspuns:

E oxidanta deci posibil ca sucul de lamaie sa aiba un efect de genul...dar nu mare. si eu zic sa nu incerci, o sa te usture pielea si ti se va irita, usca etc.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu. Nu este adevarat, este doar un mit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lamaia este coroziva, iti strica parul. Daca vrei sa-ti deschizi parul poti sa folosesti masca cu miere de albine si ulei de masline.
http://lifepassionandbeauty.blogspot.ro/......ui-cu.html

| andreeadenisa22 a răspuns:

Nu cred că te ajută cu ceva. Dacă reușește să decoloreze părul, efectele sunt foarte puțin vizibile și nu de durata. Poți încerca, dar te sfătuiesc să nu ai așteptări prea mari. Sper că am reușit să te ajut cu ceva.