| padalekilover a întrebat:

Cum se face tratamentul pentru par cu ulei de ricin, galbenus de ou, vitamina A? cum se aplica?

Răspuns Câştigător
| Afdsa a răspuns:

Am folosit şi eu această mască pentru păr cu ulei de ricin, vitamina A şi un gălbenuş de ou. Faci amestecul şi după două ore de la aplicaţie te speli cu şampon vitaminizat(de preferinţă) şi un balsam hrănitor, clăteşte din abundenţă!

4 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Poti folosi uleiul de ricin in combinatie cu ou,ulei de masiline, tot felul de tincturi pentru cresterea parului, cu vitamia A uleioasa...si va rezulta o masca excelenta pentru par.Ideal ar fi s-o folosesti de 2 ori pe saptamana.Eu am incercat-o si e foarte buna.

Uleiul de ricin este foarte bun pentru par, il face mai des, firul de par mai gros si intareste radacina se aplica la radacini cat sa uniformizeze si la varfuri seara inainte de culcare iar dimineata se spala din abundenta - de 3 ori pe saptamana.totusi uleiul de ricin nu face parul lucios, deci ar fi bine daca s-ar folosi dupa si uleiul de masline cu acesta te dai pe tot parul si poti sta cca o ora...eu asa procedez iar parul meu arata mult mai bine am avut parte de rezultatele dorite.

| Mentaaaaa a răspuns:

Buna! Dupa ce faci amestecul il aplici la radacina parului ca si vopseaua... Il lasi peste noapte sa actioneze si dimineata te speli ca de obicei, dai cu apa abundent ca sa se duca tot happy

| Yokrisztinutzza a răspuns:

Amesteci totul bine si aplici cu o pensula pentru vopsit.nu pune prea mult la radacina pentru ca s-ar putea sa ti se ingrase parul, deci insista pe lungime... tine masca 30 apoi clateste bine(cu apa rece daca se poate.BAfta!

| Andreea_6206 a răspuns:

Pe asta mi-l aplic si eu.Pai,putina vitamina A, putin ulei de ricin amestecat cu un galbenus de ou.Se aplica doar la radacina, pe scalp si stai cu ea cam 2 ore.Se formeaza o crusta tare, dar te speli bine cu sampon in mai multe randuri si nu-i nici-o problema.winking